موج
کدخبر : ۳۲۲۸۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322825

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم:

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: همشهریان در صورت مواجه با موارد مشکوک تعرض و یا تصرف اراضی دولتی می‌توانند ضمن تماس با شماره ۱۶۵۶ بدون نیاز به پیش شماره، این موارد را از طریق تماس با سامانه گزارش داده و همیار این اداره کل و دولت در مبارزه با زمین خواری بوده به آن سرعت بدهند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسن صبوری اظهار داشت: سامانه تلفنی ۱۶۵۶ به منطور حفاظت از اراضی دولتی و ملی و آماده‌باش یگان حفاظت از اراضی ملی این استان در ایام نوروز ۹۹ راه اندازی شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم مطرح کرد: راه اندازی سامانه فوق می‌تواند همیار خوب مردمی برای کمک به دولت در جلوگیری از هرگونه تعرض به اراضی دولتی و زمین خواری در سطح استان باشد.

وی افزود: اراضی ملی و دولتی قم سرمایه نسل‌های آینده این سرزمین هستند و باید به دقت حفاظت شوند و راه اندازی سامانه یاد شده نیز می تواند در مبارزه با زمین خواری دقت، سرعت و نظارت را افزایش دهد.

صبوری همچنین گزارش دهی مردمی این سامانه را به صورت ۲۴ ساعته‌ عنوان کرد، و گفت: شهروندان‌ می‌توانند در هر ساعت شبانه روز در صورت مشاهده موارد دست درازی و تجاوز به زمین های دولتی و ملی گزارش خود را اعلام نمایند.

وی از تجهیز یگان حفاظت از اراضی اداره کل به دستگاه تبلت و آموزش مجموعه نیروهای یگان حفاظت از اراضی و شیفت بندی ۲۴ ساعته زمان های حضور برای مراقبت و حفاظت خبر داد، و گفت: این اداره‌کل با بهره گیری و استفاده از نیروهای انسانی هوشیار و آگاه، با ایمان و زبده، هیچ گونه اغماضی و امتیازی در بحث زمین خواری برای افراد سودجو قائل نخواهد بود.

صبوری پیشگیری از تعرض به اراضی دولتی را مهمترین وظیفه یگان حفاظت دانست، و ابراز امیدواری کرد: با همکاری دو سویه مردم و یگان حفاظت بتوانیم دست زمین خواران و سودجویان را از اراضی دولتی کوتاه کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی قم با بیان این که یگان حفاظت از اراضی ملی استان قم در ایام تعطیلات نوروز سال ۹۹ به صورت آماده باش کامل با راه اندازی واحد های گشت محسوس و نامحسوس در خدمت مردم خواهد بود، بیان کرد: متاسفانه در سال های گذشته در ایام تعطیلات به ویژه ایام نوروز زمین خواران و متجاوزین به اراضی ملی جسارت بیشتری پیدا می‌کردند که با وجود و حضور این یگان در چند سال اخیر این مساله‌کاهش محسوس داشته‌است.

 
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها