موج
کدخبر : ۳۲۲۶۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322699

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان گفت: تا کنون تست ۴۶۹ نفر در کاشان بیماری کرونا مثبت اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید علیرضا مروجی بیان کرد:تاکنون ۶۸۱ مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل شناسایی شدند که پس از انجام تست کرونا ۴۶۹ مورد مثبت و ۲۱۲ مورد منفی بوده و ۴۶ نفر نیز بر اثر ابتلای این بیماری جان باخته اند.

وی اضافه کرد: تعداد مجموع ترخیص‌ها در کاشان تا امروز ۹۱۹ نفر است و به محض اعلام جواب آزمایش‌ سایر افراد، دوباره آمار به‌روز و رسمی اعلام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره باینکه روزانه مجموع ۱۱۶ تماس تلفنی غربالگری برقرار می‌شود و می‌توان تا پایان هفته آینده ۱۰۰ درصد خانوارها را غربالگری نمود، گفت: مقرر شده نیروهای حوزه بهداشت و خصوصاً مراکز ۱۶ ساعته بهداشت از الان به بعد در خط مقدم باشند و جمعیت تحت پوشش خود را غربالگری کنند و با شناسایی زودرس مبتلایان روند درمان را تسریع و بهینه کنند و از عوارض بعدی و حتی مرگ جلوگیری نمایند، با این کار فشار کاری بیمارستان‌ها نیز کم خواهد شد.

گفتنی است؛ بنابر اعلام وزارت بهداشت ، در مجموع تاکنون نتیجه آزمایش کرونای ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور مثبت بوده است، ۶۱۱ نفر جان‌باختند و چهار هزار و ۳۳۹ نفر از مبتلایان بهبود یافتند.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به ۱۵۲ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها