موج
کدخبر : ۳۲۲۴۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322438

تمامی خدمات پرتودهی و استریل تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور سازمان انرژی اتمی، خط پرتودهی مجتمع پژوهشی ایران مرکزی (یزد) انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: خط پرتودهی مجتمع پژوهشی ایران مرکزی (یزد) در راستای پشتیبانی از اقدامات پیشگیری شیوع ویروس کرونا، تمامی خدمات پرتودهی و استریل تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور را به طور ۲۴ ساعته ارایه خواهد کرد.

سازمان انرژی اتمی، خط پرتودهی مجتمع پژوهشی ایران مرکزی (یزد) اعلام کرد: از دیروز پنجشنبه در راستای پشتیبانی از اقدامات پیشگیری شیوع ویروس کرونا و با تلاش کارکنان سازمان انرژی اتمی ایران، تمامی خدمات پرتودهی و استریل تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور را به طور ۲۴ ساعته ارایه خواهد کرد.

با توجه به نیاز مردم و جامعه پزشکی به ماسک و تجهیزات استریل شده در این روزهای حساس کشور، شتاب‌دهنده الکترون یزد پس از تعمیرات اساسی، بازیابی و احیا، به منظور استریل کردن تجهیزات یکبار مصرف پزشکی و ارایه خدمات در این حوزه به طور ۲۴ ساعته فعال است.

در اجرای وظایف و مسوولیت اجتماعی این سازمان، ارایه خدمات استیلیزاسیون به تمامی شرکت‌هایی که تجهیزات پزشکی و ماسک را در اختیار مردم و بیمارستان‌ها قرار می‌دهند تا شکست کامل ویروس کرونا (COVID-۱۹)، به‌طور رایگان انجام خواهد گرفت.

فرایند استریل در این مجتمع با روش تاباندن پرتو الکترون روی تجهیزات پزشکی جهت نابودی میکروب‌ها و میکرو ارگانیسم‌ها صورت می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها