موج
کدخبر : ۳۲۲۳۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322327

محمدرضا رضانیا؛

سخنگوی شورای سلامت کیش از لغو مجوز خروج خودروهای پلاک کیش تا فعالیت تک شیفت بازارها در این جزیره خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمدرضا رضانیا سخنگوی شورای سلامت کیش، در خصوص آخرین مصوبات شورای سلامت کیش گفت:  تمامی دفاتر مشاورین املاک و نمایشگاه های خودرو تا اطلاع ثانوی تعطیل است و  رستوران ها و فست فودها تنها به صورت بیرون بر امکان ارائه خدمات خواهند داشت و از سرو غذا در محل رستوران و فست بود باید خودداری شود.

وی با بیان اینکه کافی شاپ ها تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند، اظهار کرد: انجام عملیات گذر موقت خودرو از امروز متوقف خواهد شد و خودروهای پلاک کیش تا اطلاع ثانوی امکان خروج از کیش را نخواهند داشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مدیران ادارات دولتی و خصوصی، بانک ها و موسسات مالی مکلفند تا تدابیر لازم را جهت کاهش مراجعه حضوری افراد فراهم کنند و همچنین امکانات ضدعفونی و مراقبت افراد را در محل به صورت انجام دهند، تصریح کرد: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مکلف شد بر عملکرد صحیح پمپ های بنزین در خصوص سوخت گیری توسط اپراتورها و یا ارائه لوازم حفاظت فردی مانند دستکش به عهده بگیرد و گزارش روزانه خود را به ستاد پیشگیری و کنترل کرونا کیش ارائه کند.

وی ادامه داد: دریابانی کیش مکلف شد با تردد قایق های تفریحی شخصی و همچنین قایق هایی که به صورت شخصی بین بنادر چارک، آفتاب و جزیره کیش تردد می کنند برخورد قاطع به عمل بیاورد.

سخنگوی شورای سلامت کیش با بیان اینکه قسمت مخصوص پاک کردن ماهی در بازار ماهی تعطیل و ماهی به صورت پاک نشده به مشتریان عرضه شود، عنوان کرد: پروژه های عمرانی مکلفند به اندازه ۱۰ درصد نیروهای شاغل در پروژه، امکانات قرنطینه و نگهداری بیماران مربوط به پروژه خود را فراهم نمایند در غیر این صورت معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش نسبت به پلمپ پروژه طی مدت ۲۴ ساعت اقدام خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه پروانه اقامت و دفترچه اشتغال اتباع بیگانه تا پایان فروردین ماه ۹۹ تمدید شده و نیازی به مراجعه حضوری برای تمدید ندارند، افزود:  با توجه به تعطیلی دفاتر رنت خودرو، موتور شارژی و دوچرخه چنانچه خودروی رنت، موتور شارژی و دوچرخه اجاره ای توسط عوامل نیروی انتظامی توقیف شود، این توقیف تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

رضانیا در پایان توصیه کرد بازارهای جزیره کیش می توانند به صورت تک شیفته و با رعایت ساعات عملکرد فعالیت نکنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها