موج
کدخبر : ۳۲۲۰۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322027

در شرایط بحران کرونا؛

برخی از نمایندگان هرمزگان علی‌رغم تعطیل شدن مجلس شورای اسلامی، در حوزه انتخابیه نیز برای ایفای مسئولیت‌هایشان حضور ندارند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، در شرایطی که در روزهای ابتدایی شیوع بیماری کوید 19 اعلام نتایج تست کرونای نمایندگان مجلس موج منفی را در بین افکار عمومی به سبب تبعیض در انجام این تست به وجود آورده بود، با جان باختن چند تن از منتخبان و نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی، جلسات علنی تا اطلاع ثانوی برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا تعطیل و بودجه سال 1399 نیز با حکم مقام معظم رهبری برای تایید به شورای نگهبان ارسال شد و عملا مجلس کارکرد خود را در پایان سال از دست داد.
در این وضعیت مردم و نمایندگان افکار عمومی خواستار حضور منتخبان خود در حوزه انتخابیه و رصد وضعیت برای انعکاس آلام‌شان هستند و دور بودن از مردم را جفا در حق خود می پندارند. نمایندگانی که قرار است درد مردم را با تمام وجود احساس کنند و با اطلاع رسانی و استفاده از نفوذشان بر طیف‌های مختلف اجتماعی رسالت خود را در کنترل این بیماری به انجام برسانند، مشخص نیست به چه کاری مشغول‌اند.
در شرایط نابسمانان روانی و فرهنگی موجود حداقل خواسته‌ی مردمی که با حضور در انتخابات حماسه حضور را رقم زده اند، این است که این بار هم نمایندگان با برپایی کمپین، استفاده از منابع مالی هواداران، تهییج جامعه و ارسال پیام‌های امیدآفرین همچون دوران برگزاری انتخابات به نقش آفرینی بپردازند.
اما منابع آگاه به خبرنگار موج اعلام کرده اند که در شرایط فعلی اغلب نمایندگان هرمزگان خارج از حوزه انتخابیه حضور دارند و شاید دغدغه‌ی سلامت فردی‌شان آنان را نه تنها از خانه ملت که از خانه‌ی خود در هرمزگان نیز دور کرده و به مناطق امن سوق داده است.
با این تفاسیر امیدواریم در روزهای آتی شاهد عملکرد صحیح نمایندگان و منتخبان جدید مردم هرمزگان در راستای آگهی‌بخشی، استیفای حقوق، ارائه‌ی مشاوره‌های فکری و کمک به کنترل شیوع ویروس کرونا باشیم و این افراد با عملکرد ضعیف‌شان مردم را از رای دادن به خود پشیمان نکنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها