موج
کدخبر : ۳۲۲۰۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322017

در راستای مبارزه با ویروس کرونا؛

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کردستان تعداد 196 باب واحد عرضه کننده قلیان پلمب گردید.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ابراهیم قادری ظهر امروز با اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر لزوم آگاه سازی عمومی مردم و صنوف در خصوص خطرات شیوع کروناویروس در استان اظهار کرد: تعطیل کردن محل‌های تجمع افراد و پرهیز از رفتارهایی از قبیل رفت و آمدهای غیرضروری، دست دادن و روبوسی کردن نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام 638 مورد بازدید توسط بازرسین بهداشت محیط دانشگاه از واحدهای عرضه قلیان در استان خبر داد و ابراز داشت: طی این بازدیدها مجموعا 196 واحد پلمپ شد و در بازدیدهای پیش‌بینی شده که در هفته های اخیر انجام خواهد شد مطابق قوانین با واحدهای متخلف احتمالی نیز برخورد قاطع خواهد شد.

وی در ادامه گفت: به دلیل تجمع افراد زیادی در قلیان‌سراها و استفاده مشترک و مکرر از بعضی از لوازم، ظروف و قلیان ها، امکان انتقال ویروس کرونا بسیار زیاد است بنابراین باید از تجمع در این مکان‌ها پرهیز کرد.

قادری با بیان اینکه، اخطاریه‌های مکتوب به تعداد زیادی از قلیان سراها ابلاغ و متعاقب آن واحدهای زیادی به صورت خودجوش نسبت به جمع‌آوری و غیرفعال کردن عرضه قلیان اقدام نمودند، افزود: جا دارد مراتب قدردانی خود را از متصدیان این قبیل مراکز اعلام دارم و امیدوارم در سایر صنوف مشابه نیز موارد پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با جدیت بیشتری رعایت شود.

وی به مردم توصیه کرد: مهم‌ترین راهکار پیشگیری و مقابله با کروناویروس ماندن در خانه و کاهش میزان مواجهات و ارتباطات نزدیک است که امیدوارم همگان به آن توجه نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها