موج
کدخبر : ۳۲۱۷۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321718

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) خبرداد؛

سردار شاهچراغی گفت: سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) تاکنون در ۱۰ محور اساسی جهت مقابله و جلوگیری ازپیشرفت شیوع ویروس منحوس کرونا در قم اقدامات موثری انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) در گفتگویی، اظهار کرد: از آغازین روز‌های شیوع ویروس کرونا در قم تاکنون سپاه قم به درخواست دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه مدیریت استان و با استفاده از ظرفیت بسیجیان جهادگر و رده‌های مختلف سپاه، اقدامات موثری در این زمینه انجام داده است.

وی گفت:سپاه پاسداران در زمینه‌های مختلفی از جمله توزیع ۱۸۲ هزار بسته بهداشتی در سه مرحله بصورت خانه به خانه، عملیات ضدعفونی اماکن درمانی،زیارتی و عمومی و همچنین استقرار بیمارستان سیار نیرو‌ی زمینی سپاه با ظرفیت پذیرش 200 بیمار عملکرد چشمگیری داشته و تا زمانی که نیاز استان باشد به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

شاهچراغی ادامه داد:همچنین تامین کادر درمانی ۴ ایستگاه سیار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که از تاریخ ۸ اسفند ماه در مناطق آذر، شیخ آباد، شهر قائم و میدان نبوت برپا شده و تا کنون ۴۳۷۳ مراجعه کننده داشته از جمله این اقدامات بوده است.

وی همچنین با اشاره به کنترل ورودی و خروجی عوارضی قم_‌تهران، قم_کاشان و راه آهن گفت ، این طرح از تاریخ ۱۴ اسفند ماه توسط ۳۰ نفر از نیرو‌های یگان فاتحین هر روزه در حال انجام است و در صورت مشاهده موارد مشکوک به مراکز درمانی انتقال داده می‌شود.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) در پایان پیگیری تولید ماسک با پارچه سه لایه توسط بسیج دانشجویی با کمک خیرین، ضدعفونی مساجد ،اماکن عمومی و عابربانک‌ها توسط بسیج محلات، راه اندازی مرکز نقاهتگاه «یاوران مهدی (عج)» با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، مشارکت در طرح «بسیج ملی مبارزه با کرونا» با همکاری اداره کل بهداشت قم و مقابله با محتکرین و اخلالگران سیستم توزیع اقلام بهداشتی در سطح استان را از دیگر اقدامات سپاه پاسدادان در مقابله با بیماری کرونا دانست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها