موج
کدخبر : ۳۲۱۵۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321565

مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد؛

مدیر کل ثبت اسناد و املاک یزد گفت: ماهیت فیزیکی مطلوب، ضریب امنیتی بالا، جلوگیری از تجاوز دیگران به زمین های شخصی و دولتی، قابلیت احیا در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه به دلیل نگهداری اسناد در چند نقطه از جمله مزایای اسناد کاداستری است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد،  علی کریمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد گفت: برای کمک به مردم در روزهای پایانی سال ۹۸ مبنی بر دریافت سند تک‌برگ ( کاداستر)، قانون تعیین تکلیف، مهلت صدور این اسناد و قانون یادشده تمدید شد.

افزود: علاوه بر تمدید مهلت صدور سند تک برگ و قانون تعیین تکلیف تا خردادماه سال ۱۳۹۹ همچنین با تصویب شورای  شهر یزد و همکاری شهرداری، عوارض شهرداری تا پایان خرداد ماه سال آتی با تعرفه سال قبل و شرایط اسفند ماه امسال محاسبه و وصول شود.

وی ادامه داد: رسیدگی به درخواست‌های مردم نسبت به صدور سند مورد نیاز از سوی این اداره‌کل بدون هیچ مشکلی انجام می‌ شود.

کرمی گفت: بر اساس قانون حدنگار  کاداستر، به منظور تعیین تکلیف اشخاص حقیقی و حقوقی، صاحبان اسناد باید حداکثر ظرف پنج سال برای صدور و تعویض سند خود به صورت کاداستر اقدام کنند.

وی عنوان کرد: ماهیت فیزیکی مطلوب، ضریب امنیتی بالا، جلوگیری از تجاوز دیگران به زمین های شخصی و دولتی، قابلیت احیا در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه به دلیل نگهداری اسناد در چند نقطه از جمله مزایای اسناد کاداستری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها