موج
کدخبر : ۳۲۱۵۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321561

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از درمان و ترخیص ۳۰۰ بیمار کرونایی در استان البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، دکتر سید حسن اینانلو ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوشبختانه اغلب افرادی که به دلیل ویروس کرونا بستری می‌شوند، مرخص می‌شوند و بسیاری از بیماران به صورت سرپایی درمان می‌شوند.

آزمایش ۱۸۰ نفر در استان البرز مثبت شده است

وی از کمبود دارو به عنوان موضوع نگران کننده‌ای یاد کرد که ممکن است گریبانگیر استان شود و گفت: این بیماری بار اقتصادی، اجتماعی و روانی بسیاری به جامعه تحمیل می‌کند اگر همه گیر شود تعداد مرگ و میرها به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در بخش دیگری گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۰۰ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های استان البرز مرخص شده اند.دکتر اینانلو به آمار افراد مثبت اشاره کرد و گفت: آزمایش ۱۸۰ نفر در استان مثبت شده بوده که نصف اینها از بیمارستان مرخص شده اند.

شمار قربانیان کرونا در استان البرز به ۱۲ نفر رسید

وی به آمار فوتی‌ها اشاره کرد و گفت: متأسفانه تاکنون در استان البرز ۱۲ نفر بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تاکید کرد: آمار مرگ و میر این بیماری بالا نیست ولی بار روانی زیادی به جامعه تحمیل کرده است. اگر شیوع این بیماری افزایش پیدا کند مرگ میر نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد.دکتر اینانلو با بیان اینکه از ابتدای شیوع این ویروس در استان حدود ۷۰۰ نفر بستری شدند، گفت: در حال حاضر حدود ۳۵۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها