موج
کدخبر : ۳۲۱۵۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321508

شهردار اصفهان اعلام کرد:

شهردار اصفهان گفت: شهروندان تا تیرماه سال 99 برای انجام امور اداری پروانه ساختمانی فرصت دارند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی بیان داشت: به دلیل شرایط کرونا، انجام امور اداری دریافت پروانه ساختمانی تا تیرماه سال آینده امکان پذیر است.

وی در مورد صدور پروانه ساختمان و تجمع مردم در شهرداری هم به راهکاری در این زمینه اشاره و تصریح کرد: برای اینکه مراجعات و تجمع برای دریافت پروانه ساختمانی زیاد است، نامه ای را تهیه و به شورای شهر ارسال کردیم مبنی بر اینکه حساب های مالی مربوط به دریافت پروانه

نوروزی افزود: شهروندان یک بار برای محاسبات مراجعه کنند و پرونده مفتوح می ماند و تا تیرماه سال 99 می توانند به شهرداری های مناطق مراجعه و بقیه کار خود را انجام دهند.

شهردار اصفهان به توجه شهرداری برای حفاظت از کودکان کار در مقابله با کرونا خبر داد و افزود: در این زمینه فعالیت هایی را در مناطق کمتر برخوردار انجام دادیم و این اقدامات در حال اجراست.

وی گفت: اقدامات شهرداری برای عید نوروز تعطیل نمی شود بلکه متفاوت از سال های قبل برگزار می شود، بهار آمدنی است و باید از آن استقبال کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در همین راستا ناوگان حمل و نقل عمومی ضدعفونی شد، گفت: همه ناوگان اعم از مترو و اتوبوس ها، پایان هر شب ضدعفونی می شود. در ابتدای هفته جاری هم دومین مرحله را با ضدعفونی معابر، ادارات، بانک ها، بیمارستان ها، ایستگاه های اتوبوس و مکان های پرتردد توسط 25 خودروی مه پاش آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه نیروهای پسماند، فضای سبز و پاکبانان شهر اصفهان جزو نیروهای آسیب پذیر در مقابله با این ویروس هستند، گفت: از همین رو به پیمانکاران اعلام کردیم هر روز ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی را به میزان مورد نیاز در اختیار کارگران قرار دهند.

نوروزی اظهار کرد: برای اطلاع رسانی در این زمینه هم در سطح شهر و فضای مجازی مطالبی را منتشر کردیم و طرح های گرافیکی آموزشی را در سطح شهر منتشر کردیم.

وی با بیان اینکه برای مقابله با کرونا دستگاه های دیگر هم وارد همکاری شدند و مردم مراقبت انجام می دهند اما باید در این فضا خود را برای استقبال از بهار آماده کنیم، افزود: شهر موجود زنده است و در حوزه شهری، فضاسازی لازم در حال انجام است. در همین راستا زیباسازی و پیرایش شهری در حال انجام است و با توجه به اینکه امسال فضا را متفاوت از هر سال دیده بودیم، نوروز امسال هم با توجه به شیوع کرونا متفاوت است.

قدرت اله نوروزی با تاکید بر اینکه تلاش داریم با این اقدامات امید به زندگی را در مردم تقویت کنیم، اظهار کرد: هرچه امید بیشتر باشد، تاب آوری شهر هم بیشتر و هرچه تاب آوری بیشتر شود، شرایط برای غلبه بر ویروس فراهم می شود. تمام تلاش ما این است ضمن اینکه مراقبت ویژه انجام شود، ضدعفونی هم صورت گیرد چراکه به دنبال کاهش استرس مردم هم هستیم و اگر نظافت شهر رعایت شود روحیه مردم هم برای مقابله با این ویروس افزایش می یابد.

شهردار اصفهان گفت:برای استقبال از نوروز هم در سطح شهر رنگ آمیزی و شست و شوی معابر را مانند سال های انجام می دهیم. برای نوروز امسال گل کاری بیشتر شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها