موج
کدخبر : ۳۲۱۲۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321265

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

قباد محمدی گفت: با توجه با افزایش نیاز به ماسک و کمبود آن در بازار توزیع ماسک همچنان در سطح مراکز بهداشتی و درمانی و فقط برای کادر درمانی انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص تأمین کالاهای سلامت‌محور در رابطه با بیماری کرونا ابراز داشت: توزیع ماسک در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عمدتاً برای کادر درمانی و همچنین بیمارانی که بنا بر تشخیص پزشک نیاز آن‌ها به ماسک در مقابله با ویروس کرونا محرز شود، تعلق می‌گیرد.

وی از راه‌اندازی کارخانه تولید ماسک طی هفته آینده در کرمانشاه خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این واحد تولیدی قرار است روزانه 500 هزار ماسک تهیه شود که نه‌تنها نیاز استان بلکه بخشی از نیاز استان‌های هم‌جوار نیز مرتفع می‌گردد.

محمدی با تأکید بر اینکه مواد ضدعفونی در داروخانه‌ها موجود است، تأکید کرد: سایر اقلام حفاظتی مقابله با کرونا ازجمله مواد ضدعفونی‌کننده در حال توزیع در سطح داروخانه‌ها است.

به‌هیچ‌وجه از الکل‌های صنعتی برای ضدعفونی استفاده نکنید ​

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: الکل‌های صنعتی الکل‌های زرد و قرمز، دارای ناخالصی‌هایی از قبیل تولوئن هستند که سرطان‌زا بوده و برای سلامتی خطرناک می‌باشند.

قباد محمدی تأکید کرد: به‌هیچ‌وجه نباید از الکل صنعتی برای ضدعفونی دست و سطوح استفاده کرد.

وی اظهار داشت: برای ضدعفونی در مقابله با کرونا فقط باید از الکل‌هایی که از سازمان غذا و دارو مجوز تولید داشته  و از طریق شرکت‌های پخش مورد تائید این سازمان توزیع می‌شوند استفاده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها