موج
کدخبر : ۳۲۱۱۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321139

موج در گزارشی اختصاصی بررسی می‌کند؛

فرماندار بندرعباس افزایش خودسرانه قیمت نان را اقدامی غیرقانونی خواند و گفت: تصویب نرخ نان در اختیار فرد نیست و کمیسیون تنظیم بازار در آینده نزدیک باید در این رابطه تصمیم گیری کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مدتی از تجمع اعتراضی نانوایان بندرعباس مبنی بر ثابت بودن نرخ نان گذشته است و طبق گفته های نانوایان گویا با توجه به ثابت ماندن قیمت نان در سال های گذشته و امسال این افراد خواستار افزایش قیمت عادلانه نان هستند و بنا بر دلایلی نامشخص هنوز مصوبه ای از سوی مسئولان استانی برای افزایش نرخ به نانوایان ابلاغ نشده است و کماکان نانوایان در انتظار اعلام نرخی ثابت و عادلانه از سوی دولت‌مردان هستند.

نانوایان درخواست حل مشکل شان از رئیس اتحادیه نانوایان، شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 6 کشور، استانداری هرمزگان، فرمانداری بندرعباس و سازمان صمت را داشتند.

اظهارات منابع محلی آگاه حاکی از آن است که مقرون به صرفه نبودن دستمزد کارگران و نانوایان در واحد های یارانه ای، عامل افزایش تخلفاتی چون فروش آرد خارج از شبکه به صورت قاچاق عنوان شده است. 

نانوایی

در راستای شفاف سازی این موضوع به سراغ عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس رفتیم تا با وی در این خصوص به گفتگو بپردازیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس، در گفتگو اختصاصی با خبرنگار موج، اذعان داشت: در کمیسیون تنظیم بازار استان هرمزگان، قیمت ها عملا بررسی و متناسب با شرایط کنونی تصویب و در سطح ملی و استانی اعلام می شود.

کناری با اعلام اینکه طرح تصویب افزایش نرخ نان در کل کشور به همین صورت است، ادامه داد: تصویب نرخ نان در اختیار یک فرد نیست، بلکه این کمیسون تنظیم بازار است که بنا بر شرایط مورد نظر آنالیز را انجام می دهد و بعد از تصمیم گیری نهایی، متناسب با آن مشخص می شود که قیمت افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر.

فرماندار بندرعباس، افزود: با تشکیل جلسه تنظیم بازار در آینده قیمت نان اعلام خواهد شد که مصوبه ستاد در این راستا لازم الاجرا است.

فرماندار بندرعباس افزایش خودسرانه قیمت نان را اقدامی غیرقانونی خواند و گفت: تصویب نرخ نان در اختیار فرد نیست و کمیسیون تنظیم بازار در آینده نزدیک باید در این رابطه تصمیم گیری کند.

نرخ عادلانه

گفتنی است چندی پیش جمعی از نانوایان شهر بندرعباس با تجمع در برابر استانداری هرمزگان خواستار تغییر نرخ عرضه‌ی نان در این شهرستان شدند و ادامه‌ی روند فعلی را سبب تعطیلی نانوایی‌ها عنوان کردند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    آقای کناری مدیریت جنابعالی به مدیریت نانوایی ها مشهور است ،عرضه این رو هم نداشتید که از تجمع شون جلوگیری بشه ، آخر سر استانداری رفتند و اعتراض خودشون رو به گوش جناب استاندار رسوندند ، به زور که نیست ، آدم زور گو باید یه جایی زبونش رو قطع کرد ، داد و بیداد کردن توی نانوایی ها به دور از شان یک فرماندار است،

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها