موج
کدخبر : ۳۲۱۰۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321099

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به لزوم رعایت بهداشت در کلیه مراحل درمان گفت: بیماران فوت شده بدون شست وشو و انجام مراحل غسل دفن می‌شوند و قبر و اطراف آن ضدعفونی و گندزدایی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هومن قصری امروز سه شنبه در نشست خبری با رسانه های کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: در خصوص دارو نیز به هر بیماری دارو داده نمی شود و تنها کسانی از این داروها به آنها داده می شود که جواب تست آنها مثبت اعلام شده داده می شود و ترکیب این داروها از داروهای آنفلوانزا و ایدز ساخته شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه تصریح کرد: 2 ماه از شناسایی ویروس کووید- 19 می گذرد و هم چون دیگر ویروس های شناخته شده نیست.

 قصری با اشاره به اینکه بسیج عمومی برای مقابله با این بیماری در کشور شکل گرفته است، اضافه کرد: تاکنون 48 دستورالعمل ویژه در ارتباط با  ویروس کرونا برای ما ارسال شده است.

وی افزود: سودجویی هایی در این ایام در خصوص داروی گیاهی و یا هر نوع داروی دیگر در خصوص بیماری کرونا می شود که مردم باید آگاه باشند این موارد به هیچ وجه مورد تایید نیست و واقعیت ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ایمنی بدن انسان ظرف یکی، دو روز و با مصرف ویتامین ها افزایش پیدا نمی کند و تنها مردم  با رعایت موارد بهداشتی می توانند از ابتلای به این بیماری در امان باشند.

قصری  یادآور شد: تاکنون در استان مورد مثبتی که منجر به مرگ شده باشد نداشتیم ولی 10 مورد مشکوک به ابتلای کرونا در استان فوت شدند که از این تعداد جواب آزمایش 6 نفر منفی بوده و جواب چهار نفر هم هنوز اعلام نشده است.

وی به پروتکل دفن بهداشتی مبتلایان قطعی به ویروس کرونا اشاره کرد و گفت:این بیماران فوت شده بدون شست وشو و انجام مراحل غسل دفن می‌شوند و قبر و اطراف آن ضدعفونی و گندزدایی می شود که در صورت بارش باران و یا به وسیله حیوانات دیگر امکان انتقال ویروس وجود نداشته باشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: مجوز  دفن افرادی که آزمایش آنها مثبت شده و هم چنین بیمارانی که مشکوک به کرونا بوده و فوت کردند را از شورای افتای استان دریافت کردیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها