موج
کدخبر : ۳۲۰۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320997

فرمانده انتظامی شهرستان قم تشریح کرد؛

فرمانده انتظامی شهرستان قم با تاکید بر لزوم توجه به رعایت موارد امنیتی برای پیشگیری از سرقت به ویژه در روزهای منتهی به پایان سال گفت: وقوع بسیاری از سرقت ها از جمله سرقت خودرو ناشی از بی توجهی به هشدارهای پلیسی است که با رعایت کردن آن می توان در کاهش سرقت ها از جمله سرقت خودرو پیشگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ مرادحسین جعفریان، با بیان توصیه‌هایی برای جلوگیری از وقوع سرقت ، افزود: روشن گذاشتن و رها کردن خودرو برای لحظاتی اندک زمینه را برای وسوسه سارقان فراهم کرده پس حتی در ثانیه هم نبایستی خودرو را رها کرد.

وی توصیه کرد: یکی دیگر از وقوع سرقت ها، پائین بودن شیشه های خودرو در هنگام رها کردن آن است که بایستی رانندگان و سرنشینان همواره به این مهم توجه کنند، به گونه ای که حتی با داشتن پارکینگ ایمن برای پارک خودرو نباستی از خودرو خود غافل شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان قم ابراز داشت: عدم استفاده از وسایل بازدارنده و تاخیری در افزایش وقوع سرقت ها از قبیل قفل پدال، قفل فرمان و سیستم های دزدگیر، به طور قطع اثرگذار است.

وی با توصیه به رها نکردن کیف و وسایل قیمتی در داخل خودرو گفت: رانندگان عزیز بایستی همواره از قفل شدن درب خودروی خود اطمینان حاصل کنند و سعی کنند خودرو خود را در مناطق خلوت، پرت، فاقد نور و روشنایی کافی پارک و یا رها نکنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها