موج
کدخبر : ۳۲۰۹۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320960

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز :

جهانگیر شاهمرادی واحد های تولیدی به دلیل افزایش حجم تولید مواد ضدعفونی کننده با کمبود سرمایه مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، معاون امور اقتصادی استانداری البرز از شورای هماهنگی بانکهای استان خواست با هدف تامین سرمایه در گردش واحدهای تولید مواد ضدعفونی ، صنایع استان را در تامین نیازهای مبارزه با ویروس کرونا یاری کنند.

جهانگیر شاهمرادی گفت: به دلیل افزایش حجم تولیدات کارخانجات مواد ضدعفونی این واحدها با کمبود سرمایه در گردش برای تامین مواد اولیه مواجه هستند که انتظار می رود بانکها در این مقطع زمانی بدون فوت وقت و در کمترین زمان ممکن تهسیلات لازم را با تهسیل روند دریافت در اختیار صنایع قرار دهند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز همچنین تاکید کرد که نظارت ها برای جلوگیری از دپوی مواد ضدعفونی در انبارها باید افزایش یابد.

شاهمرادی افزود: جمعیت هلال احمر ماموریت یافته و باید تمام نیازهای بهداشتی ادارات و ارگان ها را تامین کند چرا که تعداد کارخانه ها و تولیدات این نوع مواد ضدعفونی در استان البرز مشخص است.

وی ادامه داد: براساس بررسی ها از ۲۷ کارخانه استان البرز ۲۲ کارخانه نیاز جدی به الکل دارند که نظارت بر تامین مواد اولیه مواد ضدعفونی کننده برعهده سازمان صمت است.

شاهمرادی تاکید کرد: با توجه به شرایط فعلی موضوعاتی از قبیل سرمایه در گردش، مواد اولیه و نظارت بر تولید در واحدهای صنعتی هرچه بیشتر باید مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: توزیع مواد ضدعفونی کننده در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است و باید تلاش داشت تا عرضه خارج از شبکه توزیع نداشته باشیم بنابراین برای سه میلیون نفر جمعیت استان البرز به ازای هرنفر با توزیع مناسب می توان ژل ضدعفونی کننده و اسپری ضدعفونی کننده تدبیر کرد .

شاهمرادی تاکید کرد: کارخانه های تولید مواد ضدعفونی کننده شیفت های کاری را افزایش داده اند و در صورت تامین نیاز استان به یاری سایر استان ها خواهیم رفت.

 عدم همراهی برخی داروخانه ها

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز نیز در ادامه گفت: اکنون ۴۵ درصد داروخانه های استان البرز یک مرحله هم ژل ضدعفونی کننده تحویل نگرفتند.

وی اضافه کرد:  درپی کسب خبری مبنی بر دپوی مقادیر زیادی آنژیوکت در یک انبار در استان البرز ، ماموران تعزیرات حکومتی با ورود به این انبار تعداد ۸۲ هزار عدد آنژیوکت کشف کردند.

مختاری افزود: طی چند روز گذشته نیز در اجرای طرح ضربتی در استان البرز ۱۴ تن ژل، ۵۵ هزار عدد ماسک، ۳۸ هزار جفت دستکش و یک هزار و ۲۰۰ لیتر الکل کشف شد.

همچنین در اجرای این طرح تعداد زیادی داروخانه و واحد فروش اقلام پزشکی بازرسی و ۶ واحد متخلف پلمب شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز یادآورشد که توزیع گسترده اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده در داروخانه های این استان در حال انجام است.

وی افزود:  این کالاها  در ۶۰ داروخانه شبانه روزی و ۴۶۰ داروخانه روزانه موجود است.

استان البرزکه ۷۰ درصد تولیدات دارویی کشور را دارد با آماده سازی ۴۴ کارخانه ویژه تولید مواد ضدعفونی به جنگ با ویروس کشنده کرونا رفت و تولید، توزیع  ژل ها و ماسک های ضدعفونی برآن است تا علاوه برتامین نیازهای داخلی خود نیاز سایر استانها را تامین کند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها