موج
کدخبر : ۳۲۰۹۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320952

مدیر کل امور اجتماعی استانداری البرز از توزیع یک هزار و 240 بسته بهداشتی برا یجلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مناطق حاشیه ای شهر کرج خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، سید محسن میرحبیبی گفت:  از مجموع این تعداد بسته بهداشتی، ۲۳۰ بسته مختص کودکان کار و زباله گرد بوده که شامل ماسک ، شامپو ، مواد ضدعفونی کننده به ارزش ۱۰۰  هزار تومان است.

وی ادامه داد: همچنین ۴۰ کیسه شامل برنج ،عدس ، لوبیا، خرما،چای ، قند ، سویا، گوشت و وایتکس به خانواده های این کودکان به شرط ماندن کودکان در خانه داده شده است.

میرحبیبی اضافه کرد : ارزش این کیسه های مواد غذایی در نظر گرفته شده نیز برای هر خانواده  ۳۰۰ تا ۳۶۰ هزار تومان است.

مدیرکل اموراجتماعی استانداری البرز خاطرنشان کرد: غیر از اقلام یاد شده ، یک هزار بسته بهداشتی شامل دستمال کاغذی ، شامپو ،دستکش و مایعات ضدعفونی نیز در اختیار این خانواده ها گرفته است.

اکنون کمیته هشت نفره ای نیز در قالب سمن ها برای ارایه کمک های بهداشتی به مناطق حاشیه نشین استان البرز تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرده است.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

طبق گزارش روز دوشنبه (۱۲ اسفندماه ) وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، تاکنون یک هزار و ۵۰۱ نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۶ نفر فوت کرده‌اند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها