موج
کدخبر : ۳۲۰۹۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320932

مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نخستین محموله کیت تشخیص کرونا به این استان وارد و تحویل دانشگاه علوم پزشکی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آرزو فلاحی شامگاه امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کیت تشخیص ویروس کرونا صرفا برای افراد بستری است که حال عمومی خوبی ندارند.  

وی اضافه کرد: امروز با استفاده از این کیت اولین تست بطور آزمایشی در سنندج برای بیماران مبتلا به ویروس کووید-19 انجام شد.  

مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: تا پایان هفته جاری مجوز موافقت انجام آزمایش ها با استفاده از این کیت را از سازمان بهداشت جهانی دریافت می‌کنیم.  

فلاحی تاکید کرد: بازرسی و رصد بیمارستان های استان توسط کارکنان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان بطور مستمر انجام می شود.  

وی گفت: در تمام بیمارستان های استان بخش مجزایی به بیماران مبتلا و مشکوک اختصاص داده شده و در هر بیمارستانی هم متخصص عفونی و داخلی مشغول کار درمانی و خدمات رسانی به بیماران هستند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده در حال حاضر ۱۰ نفر در کردستان به طور قطعی مبتلا به ویروس کووید 19  و 54 نفر مشکوک به ابتلای این بیماری هم در بیمارستان های استان بستری هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها