موج
کدخبر : ۳۲۰۷۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320791

اسماعیل موحدی‌نژاد خبر داد؛

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس خبر از اعطیلی بازار کارگزاری بندرعباس داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت: این اقدام به منظور حفظ سلامت وجلوگیری از بیماری بین انسان و دام و به دستور فرمانداری بندرعباس و با همکاری شهرداری صورت گرفت.

اسماعیل موحدی‌نژاد افزود: بازار کارگزاری روزهای جمعه هر هفته محل خرید وفروش حیوانات و پرندگان زنده و پذیرای تعداد زیادی از شهروندان بندرعباس وحومه بود که امکان انتقال بیماری را افزایش می‌دهد.

 « بازار کارگزاری در ضلع جنوب شرقی بازار روز بندرعباس واقع شده که از سال های دور به بازار شلوغ و پر ترافیک و مرکز خرید و فروش حیوانات و پرندگان در روزهای جمعه تبدیل شده است و نوجوانان، جوانان و میانسالان حیوانات مختلف را برای فروش به این مکان می آورند.

در این بازار حیواناتی همچون مرغ و خروس، گوسفند، سگ و پرندگانی مانند کبوتر، قناری، طوطی، مرغ عشق و غیره به چشم می خورد.

البته این بازار وضعیت مناسبیبه لحاظ بهداشتی و بصری ندارد و امکان انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام هم وجود دارد که می طلبد مسوولان مربوطه برای ساماندهی بازار کارگزاری چاره‌ای بیاندیشند و وضعیت بهداشتی موجود را برای سلامت شهروندان بهبود بخشند.

محمد جانباز مدیرکل دامپزشکی هرمزگان نیز پیش از این با انتقاد از عرضه پرندگان و سایر حیوانات زنده در بازار کارگزاری بندرعباس، گفته است: عرضه این حیوانات برای سلامت جامعه مخاطره آمیز است و باید فکری اساسی برای آن صورت گیرد.

وی بیان کرده است: زنده فروشی مرغ مشکلات وعواقب زیادی از جمله بروز بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و آنفولانزای پرندگان را به همراه خواهد داشت.»

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآورشد: جابه جایی دستفروشان ماهی‌ درحاشیه بازار ماهی‌فروشان بندرعباس نیز یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته شهرداری در راستای پیشگیری از ویروس کرونا بوده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس اظهارداشت: همچنین در راستای پیشگیری و کنترل این بیماری تاکنون  ضدعفونی مراکز پرتردد و شلوغ شهر شامل معابر، مجتمع‌ها، بازارها و غیره انجام شده است.

در حال حاضر ۱۲۱ نفر مشکوک به کرونا در هرمزگان بستری هستند.

شمار مبتلایان به کرونا در این استان چهار مورد اعلام شده است که سه نفر از آنها از شهروندان قم هستند.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان حال هر چهار مورد بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها