موج
کدخبر : ۳۲۰۶۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320619

اسماعیل مکی زاده خبر داد؛

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از برگزاری ۸۰ دوره آموزشی تخصصی و عمومی به میزان ۱۵۰۰ نفر ساعت طی یازده ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اسماعیل مکی زاده معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، با اشاره به نقش راهبردی بنادر استان هرمزگان در توسعه دریا محور و اقتصاد در یاپایه اظهار داشت: مهمترین سرمایه هر سازمان نیروی انسانی متخصص، کارآمد و با دانش کافی است.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه راهبردهای اساسی در جهت توانمند سازی و ارتقا دانش کارکنان ، نگاه ویژه به مباحث آموزشی است تصریح کرد: این اداره کل ارتقاء شایستگی های کارکنان خود را به عنوان محوری ترین عامل رشد و بهره وری در دستورکار قرار داده به همین منظور علاوه بر تعمیم امکانات آموزشی و پیش بینی و اجرای دوره های آموزشی درحین کار، زمینه بازآموزی دانش فعالین حوزه دریایی و بندری را فراهم  کرده است. 
مکی زاده استقرار استاندارد تضمین کیفیت در آموزش (ISO۱۰۰۱۵)در تمامی فرآیندهای آموزشی از جمله نیازسنجی، طراحی و برنامه ریزی، اجرا، ارزیابی و اثر بخشی آموزشی را از اهداف مهم اداره آموزش اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برشمرد و اظهار داشت: در یازده ماهه سال جاری با برگزاری بیش از ۸۰  دوره آموزشی تخصصی و عمومی ۱۵۰۰ نفرساعت  دوره آموزشی در محورهای مختلف برگزارشده است .
وی افزود: حدود ۳۵۰۰ نفر از کارکنان ۵۱ هزار نفر ساعت آموزشی لازم را فراگرفتند که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته  رشد ۱۰ درصدی را  نشان می دهند .
این مقام مسئول در استان هرمزگان ضمن اشاره به ابلاغ دستور العمل دوره های آموزشی تخصصی و عمومی ویژه شرکت های کارگزار ترابری دریایی(STCP) عنوان داشت: یکی دیگر از فعالیت های عمده اداره آموزش اداره کل برنامه ریزی و اجرای دوره های مندرج در دستور العمل ابلاغی بوده که استقبال چشمگیر مدیران شرکت های کارگزار ترابری دریایی و بندری را به دنبال داشته است .
مکی زاده به فعالیت مرکز موسسات آموزشی  لجستیک در سال جاری  نیز اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون ۲۱۰ دوره آموزشی تحت نظارت اداره آموزش اداره کل و با مشارکت موسسات آموزشی لجستیک برگزارشده که بیش از ۴ هزار نفر از کارکنان شرکت های خصوصی  مستقر در بندر شهید رجایی از آموزش های لازم بهره مند شدند. 
وی دوره های برگزار شده  براساس نفرساعت را ۴۶۰۰ ساعت و با آمار ۸۸ هزار  نفر ساعت آموزشی اعلام کرد و گفت:  این میزان دوره آموزشی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد ۲۰ درصدی برخوردار بوده است .
لازم به ذکر است، مرکز آموزش اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با برخورداری از اماکن استاندارد آموزشی کانونی برای ارائه آموزش های عمومی، تخصصی و حرفه ای در رشته های دریایی عملیات بندری، فنی و مهندسی، کامپیوتر،  زبان و سایر دوره های مرتبط است.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها