موج
کدخبر : ۳۲۰۵۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320531

رئیس اتحادیه پوشاک البرز گفت:به دنبال شیوع بیماری کرونا امسال برخلاف سال های گذشته هیچگونه نمایشگاه بهاره و نوروزی برگزار نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، رئیس اتحادیه پوشاک البرز با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال جدید به خبرنگار موج  گفت: اسفند ماه امسال همانند سالهای گذشته جشنواره فروش فوق العاده از 25 بهمن شروع شده و تا 25 اسفند ماه ادامه دارد.

میر اسماعیل صدیق  عنوان کرد : جشنواره فروش فوق العاده از جمله برنامه ها و خدماتی است که در جهت جلوگیری از گران فروشی و حمایت از قدرت خرید مردم و همچنین تسهیل در فروش فروشندگان در نظر گفته شده است.

وی افزود: در این جشنواره واحدهای صنفی پوشاک با مجوزی که از اتحادیه میگیرند می توانند محصولات خود را 15 درصد کمتر از نرخ عرف بازار  به مردم ارائه دهند.

صدیق با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر بازار شب عید اظهار کرد: طی بخشنامه ای که از اتاق اصناف کشور صادر شده است ، امسال برخلاف سال های گذشته هیچگونه نمایشگاه بهاره و نوروزی برگزار نخواهد شد.

رئیس اتحادیه پوشاک البرز  افزود: در آستانه نوروز امسال خیابان ها ، بازارها و پاساژها خلوت هستند و ما شاهد  تاثیر این بیماری بر کساد شدن بازار شب عید هستیم و مردم با توجه به نگرانی و وحشتی که از این بیماری دارند برای خرید به خیابان ها و مراکز خرید نمی روند.

 وی با اشاره به  اقداماتی که در جهت مقابله با این معضل انجام شده است  گفت :تمهیداتی در جهت ضد عفونی و گند زدایی خیابان ها و اماکن عمومی در نظر گرفته شده است که  توسط شهرداری و خدمات شهر استان انجام می شود و  تنها اقدامی که اتحادیه صنف پوشاک  می تواند انجام دهد این است که فروش فوق العاده را تقویت کند.

صدیق در پاسخ به این سوال که آیا لزومی به اجبار به تعطیلی مراکز فروش و صنف پوشاک وجود دارد گفت: تعطیلی مراکز فروش و واحدهای صنفی پوشاک به عهده صاحبان این صنف میباشد و چون اجباری برای حضور و مراجعه مردم به این واحدهای فروش ندارد و هر کسی با توجه به تمایل خود میتواند  واحد صنفی خود را تعطیل کند.

رئیس اتحادیه پوشاک البرز  برای مقابله با گرانفروشی از اجرای طرح نظارت بر بازار در ایام پایانی سال خبر داد و افزود: با توجه به فرارسیدن ایام پایانی سال ،تشدید نظارت­های عمومی و تخصصی اجتناب ناپذیر است وبر همین اساس طرح تشدید نظارت بر بازار از ابتدای بهمن ماه در حال اجرا می باشد.

وی گفت واحدهای صنفی باید اتیکت کار ، فاکتور فروش و خدمات پس از فروش داشته باشند و همچنین جواز و کارت مباشرت را در واحد خود نصب کنند.  

در پایان وی خاطرنشان کرد شماره تلفن های 32563909 ، 32563947 و 32563770 بازرسی و نظارت اتحادیه پوشاک استان البرز همچنین شماره 124 آماده دریافت شکایات مردمی درخصوص گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و سایر تخلفات صنفی خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها