موج
کدخبر : ۳۲۰۲۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320204

تا اطلاع ثانوی؛

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان گفت: برگزاری گردهمایی ها تا اطلاع ثانوی در استان ممنوع است و دستگاه های اجرایی موظف هستند از این دستور تبعیت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید ناجی رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان،  از  مردم و شهروندان هرمزگان خواست تا توجه ای به شایعات پیرامون این بیماری نکنند و بیان کرد: از هموطنان عزیز که همه ساله در این موقع از سال به هرمزگان سفر میکردند، می خواهیم که امسال با توجه به شرایط خاصی که کشور حاکم شده، از سفر به هرمزگان پرهیز کنند.

ناجی با اشاره به ممنوعیت برگزاری تجمعات و گردهمایی در استان تا اطلاع ثانوی، تاکید کرد: برگزاری تجمعات و گردهمایی ها تا اطلاع ثانوی در استان ممنوع است و دستگاه های اجرایی موظف هستند از این توصیه و دستور تبعیت کنند.

سعید ناجی ضمن اعلام این مطلب با اشاره به کنترل مبادی ورودی و خروجی استان توسط علوم پزشکی ، گفت: فرودگاه ها، بنادر و مبادی جاده ای با استفاده از نیروهای متخصص دانشگاه علوم پزشکی و همکاری دستگاه های و سازمان های متولی مدیریت و کنترل شده و دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام اقدامات لازم است.

وی با اشاره به ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان گفت: این ستاد به منظور هماهنگی لازم دستگاه ها در پیشگیری و اطلاع رسانی دقیق به مردم تشکیل و جلسه آن نیز برگزار شده است.

ناجی با بیان اینکه در این جلسات مصوب شد که تمام ظرفیت دستگاه های اجرایی، نظامی و انتظامی استان به منظور پیشگیری و  مقابله با این ویروس استفاده  شود، افزود: از ظرفیت شهرداری، دهیاری و تمامی دستگاه و سازمان ها در زمینه اعلام هشدارها و توصیه های بهداشتی در خصوص کرونا ویروس استفاده شود.

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان بین کرد: ارزیابی ها نشان میدهد که دانشگاه علوم پزشکی استان توانسته عملکرد خوبی  در این زمینه داشته باشد. 

ناجی با اشاره به تنظیم ساعات کار دستگاه های اجرایی، افزود: میزان حضور افراد و کم کردن مراودات و ارتباطات حضوری بین دستگاهها و مردم تمهیدات لازم از سوی استاندار محترم اتخاذ شده که باید رعایت شود تا افراد کمتر در معرض شیوع این بیماری قرار گیرند.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدا شیوع کرونا ویروس  در هرمزگان نیز مانند سراسر کشور که سخنگو وزرات بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی عهده دار این امر شود، تنها حوزه ای که می تواند در خصوص کرونا ویروس تخصصی اطلاع رسانی کند دانشگاه علوم پزشکی استان است و هیچ مرجع دیگری حق اظهار نظر و ورود در این مقوله را ندارد.

وی تاکید کرد: مردم به توصیه ها، آمار و اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به عنوان تنها دستگاه مرجع توجه کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز خلیج فارس نقش موثری در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در خصوص کرونا ویروس دارد، گفت:  از امروز نیز مقرر شده که این سازمان آخرین وضعیت، اقدامات و اخبار این بیماری در استان را از زبان دانشگاه علوم پزشکی به سمع و نظر مردم برساند تا مردم در خلا خبری و اطلاع رسانی قرار نگیرند.

وی تصریح کرد: هماهنگی های لازم با سازمان تبلیغات اسلامی استان در خصوص لغو مراسم اعتکاف صورت گرفته ، همچنین برنامه های ورزشی استان به دلیل حفظ سلامت مردم هرمزگان کنسل شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها