موج
کدخبر : ۳۱۹۹۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319947

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان خبر داد:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان از ایجاد 570 شغل برای مددجویان کمیته امداد در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا کیانی بیان داشت: 570 شغل برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اصفهان توسط راهبران شغلی تا پایان بهمن ماه  ایجاد شده است.

وی با اشاره به اهمیت خودکفایی و توانمندی مددجویان در برنامه ها و اهداف این نهاد، گفت: جامعه تحت حمایت کمیته امداد طیف های گوناگونی را در بر می گیرد که توجه به نقاط قوت و ضعف این افراد بخش جدایی ناپذیر برنامه های اشتغال این نهاد است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه بعضی از مددجویان توان مدیریت همه جانبه، موثر و پر بازده یک کسب و کار را ندارند، گفت: کمک به تمرکز طرح های اشتغال چنین مددجویانی بر مواردی که مهارت و توانایی انجام آن را دارند باعث راه اندازی یک الگوی جدید در این نهاد شده است.

کیانی این الگوی جدید را الگوی راهبران شغلی معرفی کرد و گفت: در این ساز و کار افراد، گروه ها، شرکت های توانمند و کارفرمایان حرفه ای؛ انجام بخشی از فعالیت اقتصادی خود را در قالب طرح های اشتغال به مددجویان واگذار می کنند.

وی ادامه داد: در این حالت معمولا بخش تولید با مددجویان متقاضی و بخش های مربوط به تامین مواد اولیه، بازاریابی و فروش بر عهده راهبران شغلی است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان تعداد شغل ایجاد شده توسط راهبران شغلی برای مددجویان اصفهانی تا انتهای بهمن ماه ۹۸ را ۵۷۰ شغل اعلام کرد و گفت: قالی بافی، تولید صنایع دستی، ملیله سازی، خاتم سازی، میناکاری، تولید محصولات چرمی، خیاطی، تولید چیپس میوه، پرورش بوقلمون، تولید نخ ابریشم، پرورش قارچ، تولید شمع، تولید شیرینیجات سنتی، کشت زعفران و دامداری از جمله مهمترین طرح هایی است که با این الگو اجرا شده اند.

کیانی اظهار داشت: بیشترین طرح اجرا شده در این ساز و کار مربوط به قالی بافی است و همچنین مددجویان ادارات کمیته امداد شهرضا، جرقویه سفلی ، دهاقان و برخوار بیشترین استقبال را از چنین الگویی انجام داده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها