موج
کدخبر : ۳۱۹۷۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319702

مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز گفت: در هفته گذشته 15 مورد اورژانسی از مسمومیت با گاز منواکسید کربن درمان شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، مهرداد بابایی گفت:طی این مدت کارشناسان فوریت‌های پزشکی البرز برای انجام ۱۰ ماموریت با فوریت گاز گرفتگی اعزام شدند و به ۱۵ نفر با مشکل مسمومیت با منواکسید کربن خدمات درمان ارائه دادند.

وی ادامه داد: ۱۲ نفر ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل شدند و سه  نفر از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

همچنین در هفته‌ای که گذشت کارشناسان پرستاری واحد ارتباطات و تریاژ تلفنی مرکز اورژانس البرز به بیش از ۹هزار و ۹۰۰ تماس تلفنی پاسخگو بودند.

بابایی خاطرنشان کرد: در همین مدت تکنسین‌های اورژانس برای انجام ۳ هزار و ۴۵ ماموریت اعزام شدند.

به گفته وی، در جریان انجام این تعداد ماموریت،۲۸۹ مورد امدادرسانی به حوادث ترافیکی و ۲ هزار و۷۵۴ ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومان حوادث غیرترافیکی صورت گرفت.

این مسوول،‌تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانس‌های اورژانس را یک هزار و ۱۵۰ نفر اعلام کرد و اظهارداشت: هزار و۳۴۶نفر از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

وی بیان داشت: اورژانس هوایی البرز در هفته گذشته طی ۲ عملیات ۲ خانم باردار را از شهرستان طالقان به مراکز درمانی کرج انتقال داده و در عملیات جستجوی کوهنوردان گرفتار در بهمن در منطقه واریان،، در انتقال تیم جستجو مشارکت داشت.

وی یاد آورشد: بد دنبال اعلام رسمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بر ورود ویروس کورونا به کشور و ابتلای چند تن از هموطنان ، در دانشگاه علوم پزشکی البرز ، قرارگاه پدافند زیستی مقابله با کرونا تشکیل شده و مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی البرز نیز بعنوان دبیرخانه قرارگاه در آماده باش کامل به سرمی برد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها