موج
کدخبر : ۳۱۹۶۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319654

حجت الاسلام حسن کریمی در گفتگو با موج مطرح کرد؛

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان، گفت: در مدارس استان به‌ویژه مدارس بندرعباس، دختران آلوده به مواد مخدر مشاهده شده است که این افراد نه تنها آینده خود را تباه خواهند کرد بلکه احتمال هر تاثیر منفی بر هم کلاسی هایشان نیز وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام حسن کریمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار موج، به تشریح منکراتی که گریبانگیر شهر بندرعباس شده اند، پرداخت و گفت: قاچاق اساسی‌ترین معظلی است که قربانیان فراوانی را در پی داشته و متاسفانه مردم شهر بندرعباس نیز به دچار آن شده اند.

وی با اشاره به اینکه قاچاق مواد مخدر و تولید مشروبات الکلی از دیگر منکراتی هستند که متاسفانه در استان هرمزگان به نحو گسترده شاهد آن بوده ایم، افزود: به جرات می توان گفت هرمزگان گلوگاه اقتصاد است و بیشترین درآمدهای اقتصادی کشور در این شهر دریا محور رقم می خورد که در پی آن احتمال زد و بندهایی دور از انتظار نخواهد بود.

وی یکی دیگر از منکرات در بندرعباس را ظرفیت بالای مهاجرپذیری عنوان کرد و گفت: شهر بندرعباس، افراد با مقاصد جدای از امرار معاش را در خود جای می دهد، افرادی که در لوای امر مهاجرت سودای سوء استفاده در سر دارند.

حجت الاسلام حسن کریمی علاوه بر منکرات ظاهری به منکرات اجتماعی نظیر تورم، مفاسد اقتصادی، ربا و... اشاره کرد، و افزود: قاچاق کالا، قاچاق مواد مخدر و تولید مشروبات الکلی نیز از دیگرات منکرات استان هرمزگان هستند و همین موضوع زنگ خطری برای جوانان خطه جنوب کشور به صدا در آورده است.

وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از منکرات باید از همه ظرفیت ها استفاده شود، افزود: رسانه یکی از مواردی است که در جهت رشد فرهنگ، آگاه سازی و نجات جامعه نقش بسزایی خواهد داشت اما متاسفانه رسانه ها در حوزه مسائل اخلاقی و مذهبی بسیار ضعیف عمل کرده اند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان در ادامه گفت: متاسفانه در مدارس استان به‌ویژه مدارس بندرعباس، دختران آلوده به مواد مخدر مشاهده شده است که این افراد نه تنها آینده خود را تباه خواهند کرد بلکه احتمال هر تاثیر منفی بر هم کلاسی هایشان نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه نظارت هایی هم از سوی آموزش و پرورش بر روی مدارس شده است، اما دشمن از طرق مختلف در پی ضربه زدن به بنیان خانواده های اسلامی است، افزود: نباید این بچه ها را طرد و از مدرسه اخراج کرد بلکه این بچه ها به حمایت بیشتری نیاز دارند.

کریمی با بیان اینکه متاسفانه مشکلات فرهنگی ما گاهی منجر به سکوت و لاپوشانی چنین مشکلاتی می‌شود، ادامه داد: برای جلوگیری از تکرار چنین موضوعاتی چاره ای نداریم جز تقویت مهارت های اجتماعی دانش آموزان، افزایش مهارت نه گفتن و آشنایی با آسیب های مواد مخدر.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان روابط پنهانی دختران و پسرانی که به بلوغ فکری نرسیده اند را زنگ خطر جدی برای جامعه تلقی کرد، و گفت: معمولا این ارتباطات منجر به ایجاد رابطه های خلاف شرع می شود و ما سعی می کنیم فرهنگ تذکر را در جامعه احیا کنیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها