موج
کدخبر : ۳۱۹۶۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319612

شعبه تخصصی شورای حل اختلاف ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت به منظور تسریع در حل و فصل مسائل و مشکلات و اختلافات حقوقی تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و صنعتگران استان کردستان تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، معاون قضایی رییس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف کردستان راه‌اندازی شعبه شورای حل اختلاف بخش صنعت را گامی مثبت در راستای ایجاد تفاهم و اعتماد و درک متقابل دستگاه قضایی و کارآفرینان استان دانست و گفت: این اقدام شایسته دستگاه قضایی به رفع مشکلات و موانع بخش تولید و اشتغال کمک کرده و گامی مثبت در راستای رونق تولید محسوب می‌شود.

برجعلی برهان پناه افزود: از اهداف ایجاد این شعبه تخصصی در سنندج حل و فصل مسائل و مشکلات مجموعه‌های صنعتی و اقتصادی در استان و زمینه‌سازی برای ایجاد صلح و سازش میان صنعتگران، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران با اشخاص حقیقی و حقوقی در سریع ترین زمان ممکن و بصورت کاملا تخصصی است.

وی اظهار داشت: شوراهای حل اختلاف با توجه به فلسفه اولیه خود یعنی ایجاد صلح و سازش به سهولت می‌توانند بخشی از حجم کار قوه قضاییه را کاهش دهند و در این زمینه انجام فرهنگ‌سازی لازم، تاثیر مناسبی بر حل و فصل دعاوی حوزه صنعت و تولید از طریق ایجاد تفاهم و اعتمادسازی خواهد داشت و در حمایت از تولید ارزشمند است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها