موج
کدخبر : ۳۱۹۰۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319008

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نیازی به استفاده از ماسک توسط همه مردم نیست،‌ بلکه افرادی که با بیمار در ارتباط هستند ازجمله همراهان و کادر پزشکی و یا افرادی که مشکوک به این ویروس هستند باید از ماسک استفاده نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر اظهار کرد: با سازمان صنعت، معدن و تجارت هماهنگی شده که به‌زودی ۴۰۰ هزار ماسک در داروخانه‌های این استان توزیع شود.

وی اضافه کرد: این بیماری کشنده‌تر از آنفلوانزا نیست، ولی مراقبت و رعایت بهداشت فردی در جلوگیری از همه‌گیری بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: ما شاهد یک پیک بیماری‌های تنفسی ظرف سه چهار روز اخیر بودیم و در بررسی‌های صورت گرفته ۲ مورد منجر به فوت و آزمایش‌ها اولیه مشخص شد که این ۲ تَن ازنظر کرونا مثبت هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به این‌که مردم باید آرامش داشته باشند، اظهار کرد: مردم دست‌های خود را مرتبط شستشو کرده و از حضور در اجتماعات پرهیز کنند و نسبت به رعایت نکات بهداشتی اهتمام داشته باشند تا بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.

بیمارستان کامکار قم به‌عنوان محل قرنطینه و مراجعه بیماران و موارد مشکوک به کرونا و بیمارستان فرقانی به‌عنوان محل قرنطینه بعدی در صورت نیاز، مشخص‌شده است.

بیماری کرونا ازنظر ابتلا و میزان و شدت تلفات، خطرناک‌تر از آنفولانزا نیست بنابراین مردم جای برای ترس و وحشت مردم نیست و شهروندان تنها باید مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی را جدی بگیرند؛ استفاده از ماسک، پرهیز از روبوسی و دست دادن و سایر مواردی که در این خصوص توصیه‌شده است، بیش‌ازپیش مورد تاکید کارشناسان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها