موج
کدخبر : ۳۱۸۹۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318977

دادستان کرمانشاه هشدار داد:

محمدحسین صادقی از تشکیل تعدادی پرونده کیفری در خصوص تخلفات تبلیغات انتخاباتی در استان خبر داد و گفت: پس از پایان رأی‌گیری به این تخلفات به‌دقت رسیدگی می‌کنیم.

به خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با تأکید بر رعایت قانون از سوی نامزدهای انتخاباتی اظهار کرد: از ساعت هشت صبح امروز (اول اسفند) سکوت تبلیغاتی ۲۴ ساعت قبل از رأی‌گیری است و هرگونه اقدام تبلیغی انتخاباتی ممنوع است.

صادقی در ادامه با اعلام اینکه تعدادی پرونده‌ کیفری در خصوص تخلفات تبلیغاتی در استان تشکیل‌شده و کار گردآوری مستندات در حال انجام است، گفت: پس از پایان فرایند اخذ رأی در فرصت مناسب به‌دقت به این تخلفات رسیدگی می‌شود.

وی عمده موارد تخلف را نصب آثار تبلیغاتی در خارج از محل‌های تعیین‌شده، عدم رعایت ابعاد آثار تبلیغی، برپایی چندین ستاد در هر منطقه شهرداری، عدم معرفی مسئول ستاد انتخاباتی به فرمانداری‌ها، دیوارنویسی‌ها و راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی و تخریب تبلیغات سایر نامزدها اعلام کرد.

دادستان کرمانشاه همچنین درباره خسارت‌هایی که نامزدهای انتخاباتی با تبلیغات خود به سیمای شهری وارد کرده‌اند، گفت: با گردآوری مستندات تخلفات، پس از خاتمه رأی‌گیری‌ نامزدهای انتخاباتی متخلف ملزم به جبران خسارت به ابنیه و مبلمان شهری خواهند بود.

به گفته این مسئول قضایی استفاده از شناسنامه غیر برای رأی دادن ممنوع بوده و جرم تلقی می‌شود و افرادی که مرتکب چنین اعمالی گردند برابر قانون با آنان برخورد می‌شود.

وی همچنین در خصوص خریدوفروش رأی و انتقال افراد از سایر حوزه‌های انتخابیه برای رأی دادن هشدار داد.

صادقی در ادامه از تشکیل ستاد رصد فضای مجازی در دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه خبر داد و گفت: فضای مجازی کاملاً توسط این ستاد رصد می‌شود و در صورت تخطی از قانون پس از پایان رأی‌گیری حتماً با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی در ادامه بر شفافیت‌های مالی و منابع تبلیغاتی همه کاندیداها تأکید داشت و افزود: همه کاندیداها ملزم به ارائه شماره‌حساب به فرمانداری‌ها بوده و تمامی هزینه‌ها و وجوه کمکی که برای تبلیغ دریافت کرده‌اند را باید در این حساب‌ها ثبت و ضبط کرده باشند.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم حضور پرشور و آگاهانه همه مردم در انتخابات دوم اسفند، این انتخابات را در حل مشکلات داخلی و بین‌المللی کشور مؤثر برشمرد و تأکید کرد: مردم در پای صندوق‌های رأی بار دیگر عزم و اقتدار ایرانیان را به منصه ظهور می‌رسانند.

مدعی‌العموم کرمانشاه انتخاب نامزد اصلح را یکی از مهم‌ترین وظایف رأی‌دهندگان دانست و خاطرنشان کرد: باید افرادی را انتخاب کرد که بتوانند پرچم عدالت اعم از عدالت اقتصادی، حقوقی و سیاسی را در کشور برافراشته نگه‌دارند و برای یافتن کاندیدای اصلح باید تحقیق نمود و از قومیت‌گرایی اجتناب کرد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در پایان تأکید کرد: عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات در تمامی شعب اخذ رأی حضور خواهند داشت و احراز هویت افراد از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است که باید موردنظر باشد. در این راستا مردم نیز در صورت رؤیت هرگونه تخلف می‌توانند با شماره ۳۷۲۳۲۳۹۲ به اطلاع دادستان عمومی و انقلاب برسانند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها