موج
کدخبر : ۳۱۸۳۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318372

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: پزشکان برای ثبت نام کارت خوان و اتصال کارت خوان های خود به سامانه امور مالیاتی کشور تا پایان بهمن ماه سال جاری فرصت دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، بهروز مهدلو در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: در تفاهم نامه سازمان امور مالیاتی با نظام پزشکی مقرر گردیده  پزشکان تا پایان بهمن ماه صندوق های مکانیزه خود را به سازمان امور مالیاتی متصل کنند که در اینصورت اقدامات لازم برای بخشودگی جرائم مالیاتی آنها انجام خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت ۶۸۲۹ پزشک در استان اصفهان افزود: ۴۱ درصد جامعه پزشکی استان اصفهان تا قبل  از این تفاهم نامه در سامانه امور مالیاتی ثبت نام کرده بودند.

مهدلو بیان داشت: تا کنون ۵۴ درصد جامعه پزشکی استان اصفهان در سامانه امور مالیاتی ثبت نام کرده اند که امیدواریم تا پایان بهمن ماه 98 این آمار افزایش یابد.

برخورد قضایی با پزشکان فاقد کارت خوان

وی تاکید کرد: از ابتدای اسفند ماه سال جاری اگر مطب پزشکی دستگاه کارت خوان متصل به سازمان امور مالیاتی نداشته باشند و از بیماران پول نقد دریافت کنند با آنها برخورد قضایی و در آینده با هماهنگی بانک مرکزی مسدود خواهند شد.

مدیرکل امور مالیات ی استان اصفهان گفت: اتصال صندوق های مکانیزه (کارت خوان) مطب پزشکان به سامانه مالیاتی نه تنها میزان مالیات آنها را افزایش نمی دهد بلکه باعث شفاف سازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: شفاف سازی اطلاعات درآمدی بیش از ۸۰ درصد به نفع خود پزشکان است و دیگر مالیات های آنها علی الراس نخواهد شد.

بهروز مهدلو اظهار داشت: در صورتی که برخی پزشکان از حساب های منشی و دیگر اعضای خانواده خود استفاده کنند به طور قطع این موضوع از سوی سازمان امور مالیاتی رصد می شود و آنها مشمول جریمه خواهند شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: در صورت نبود کارت خوان و هرگونه تخلف در مطلب پزشکان مردم می توانند با سامانه ۱۵۲۶  تماس بگیرند و موارد تخلف را گزارش دهند.

شناسایی ۳۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در اصفهان

بهروز مهدلو با اشاره به اینکه اصفهان پایلوت مبارزه با فرارهای مالیاتی در کشور است، بیان کرد: استان اصفهان بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داشته که به طور یقین مقصر اصلی فرارهای مالیاتی فاکتورسازی می باشد.

وی افزود: اگر شفاف سازی نباشد فعالان اقتصادی و تولیدی مجبور به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می شوند، به همین دلیل متاسفانه برای فرارهای مالیاتی خود از دفاتر و شرکت های صوری استفاده می کنند.

مهدلو در خصوص گلایه فعالان اقتصادی از مالیات بر ارزش افزوده همچنین گفت: هیچ فعال اقتصادی از جیب خود مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نمی کند و پرداخت کننده اصلی مصرف کننده نهایی می باشد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: استان اصفهان دومین استان پرداخت کننده مالیات بعد از تهران در کشور است و 8 درصد مالیات وصولی کشور متعلق به استان اصفهان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها