موج
کدخبر : ۳۱۸۲۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318211

امام‌جمعه کرمانشاه:

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه گفت: هیچ مکتبی به‌اندازه اسلام از مقام زن تجلیل و تکریم نکرده است و مقام زن از جایگاه والایی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آیت‌الله علما در یادواره شهدای پارک شیرین کرمانشاه و یادمان شهید قاسم سلیمانی به همت دانشگاه پیام نور کرمانشاه برگزار شد، با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن، گفت: روش تربیت حضرت فاطمه (س) همچون پدر و همسر بزرگوارشان تربیت عموم مردم بوده و لذا باید میلاد مبارک حضرت را به عموم انسان‌ها تبریک گفت.

امام‌جمعه کرمانشاه افزود: اینکه پیامبر اسلام (ص) این‌قدر و به شکل ویژه از حضرت صدیقه طاهره (س) تجلیل می‌فرمایند، به دلیل رابطه پدر و دختری نیست، بلکه از حیث مقام والای عرفانی، اخلاقی و معنوی حضرت می‌باشد.

آیت‌الله علما با استناد به فرمایش امام صادق (ع) تأکید کرد: حضرت امام جعفر صادق (ع) می‌فرمایند یکی از اوصاف حضرت فاطمه زهرا (س) «مبارکه» می‌باشد، یعنی اساس برکت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت و ارزش زن در اسلام تصریح کرد: اسلام موقعیت، ارزش و عظمت ویژه‌ای برای زنان قائل است و در هیچ مکتبی به این شکل و صورت پرداخته نشده است.

وی خاطرنشان ساخت: قرآن پیامبر را به‌عنوان الگو معرفی می‌کند و ما هم با توجه با تأکیدات پیامبر پیرامون حضرت فاطمه (س) حضرت صدیقه را به‌عنوان الگوی خود انتخاب می‌کنیم.

آیت‌الله علما در ادامه گفت: دشمنان اسلام نمی‌خواهند حقیقت اسلام و قدرت واقعی اسلام هویدا شود، زیرا اسلام اشخاصی همچون حاج قاسم‌ها را تربیت می‌کند که توانست سوریه را نگه دارد، عراق را انسجام بخشد و به مردم یمن روحیه جهادی تزریق کند.

وی عظمت تربیت حضرت فاطمه (س) منحصربه‌فرد دانست و افزود: در خانه حضرت زهرا (س) شخصیت‌هایی همچون امام حسن و امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) تربیت شدند که برای همیشه تاریخ امامان معصوم بهترین الگوی عملی برای عموم مردم هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها