موج
کدخبر : ۳۱۷۵۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317549

مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر کرمانشاه:

سجاد طاهری از اختصاص تسهیلات ارزان‌قیمت سه میلیون تومانی به مستمری‌بگیران تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه اظهار کرد: به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر، 10 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به مستمری‌بگیران تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پرداخت خواهد شد.

طاهری مبلغ تسهیلات پرداختی به هریک از مستمری‌بگیران را 30 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این تسهیلات بدون قرعه‌کشی و بی‌نیاز از هرگونه تضمین که در فرآیندهای بانکی رایج و مرسوم است به مستمری‌بگیرانی که پنج سال سابقه دریافت مستمری نزد صندوق‌ دارند و حداقل مبلغ مستمری ماهیانه آن‌ها سه میلیون ریال است، پرداخت خواهد شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه اضافه کرد: قریب 333 خانوار از مستمری‌بگیران تحت پوشش صندوق در استان از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

طاهری در ادامه بابیان اینکه به برکت انقلاب و خون شهدا امروز در ایران اسلامی شهدا شاهد خدماتی هستیم که در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته ارائه نمی‌شود، گفت: موضوع بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یکی از این خدمات ارزشمند در حوزه اقتصادی و اجتماعی به روستائیان و عشایر است.

وی ادامه داد: امروز روستاییان و عشایر و کشاورزان که نقش عمده و بزرگی در تولید و اقتصاد کشور دارند همانند سایر اقشار و کارکنان دولت، با حمایت‌های بی‌سابقه نظام که پرداخت 70 درصد حق بیمه سالیانه این اقشار را به‌عنوان کارفرما تقبل کرده، با حفظ عزت و کرامت انسانی به‌افتخار بازنشستگی نائل‌آمده و از خدمات نظام تضمین اجتماعی با کمترین هزینه بهره‌مند می‌شوند.

طاهری بابیان اینکه در حال حاضر در استان کرمانشاه قریب 76 هزار و 500 خانوار کشاورز، روستایی و عشایری تحت پوشش خدمات حمایت‌های این صندوق قرار دارند، گفت: ضریب نفوذ بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان کرمانشاه بسیار بالاتر از متوسط کشوری است.

وی شهرستان‌های قصرشیرین، دالاهو، اسلام آبادغرب، گیلانغرب، کرمانشاه، کنگاور، صحنه، سنقروکلیایی، روانسر، هرسین، پاوه، جوانرود، سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی را به ترتیب دارای بالاترین و کمترین ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در استان معرفی و عنوان کرد: ضریب نفوذ بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر حتی در آخرین رتبه‌بندی شهرستان‌های استان بالاتر از متوسط کشوری است و این نوید خش آینده روشن در حوزه شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان کرمانشاه است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه ادامه داد: در حال حاضر 76 هزار و 500 خانوار در استان تحت پوشش خدمات این صندوق قرار دارند و از این تعداد قریب دو هزار خانوار به‌صورت ماهیانه حقوق و مستمری دریافت می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها