موج
کدخبر : ۳۱۷۵۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317517

معاون غذا و دارو کرمانشاه هشدار داد:

قباد محمدی از مهلت یک‌ماهه به شرکت‌های پخش آرایشی و بهداشتی برای دریافت مجوز از معاونت غذا و دارو تا 25 اسفندماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تأکید بر مهلت یک‌ماهه به شرکت‌های پخش آرایشی و بهداشتی برای دریافت مجوز از معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، ابراز داشت: تمامی شرکت‌های پخش مواد آرایشی و بهداشتی استان کرمانشاه تا 25 اسفندماه فرصت دارند تا برای دریافت مجوز از معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اقدام نمایند.

محمدی در جلسه ساماندهی شرکت‌های توزیع کالاهای آرایشی و بهداشتی استان کرمانشاه، گفت: طبق بند (پ) ماده هفتم از قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور؛ هرگونه واردات تجاری، ذخیره‌سازی، توزیع، عرضه و فروش کالاهای داروئی، واکسن، مواد زیستی (بیولوژیک)، طبیعی و سنتی، مکمل‌های تغذیه‌ای، آرایشی، بهداشتی، غذایی و ملزومات و تجهیزات پزشکی که در سامانه رهگیری و کنترل اصالت طبق ضوابطی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌کند، ثبت‌نشده باشد جرم محسوب می‌شود و با مجرم مطابق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 1392/10/3 برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به قانون ذکرشده دریافت مجوز از معاونت غذا و دارو توسط شرکت‌های پخش کالاهای سلامت‌محور یک تکلیف قانونی است و اعراض از آن تخلف محسوب می‌گردد.

محمدی عنوان کرد: کلیه شرکت‌های محترم پخش مواد آرایشی و بهداشتی کرمانشاه که فاقد مجوز فعالیت از سازمان غذا و دارو هستند، می‌توانند تا بیست و پنجم اسفندماه سال جاری برای دریافت مجوز فعالیت و معرفی مسئول فنی و نیز دریافت مجوز مسئول فنی به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مراجعه نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها