موج
کدخبر : ۳۱۷۴۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317498

حسین قاسمی خبر داد؛

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان از برگزاری دوره آموزشی مواجهه با بیمار مبتلا به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین قاسمی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان، به دنبال شیوع اپیدمی عفونت حاد تنفسی ناشی از ابتلا به کرونا ویروس، در کشور چین و کشورهای همسایه و لزوم آمادگی جهت مقابله با ورود احتمالی این ویروس به کشور، از برگزاری دوره آموزشی و آشنایی با تایپ جدید کرونا ویروس و چگونگی مواجهه با بیماران مبتلا به آن، ویژه تکنسین های فوریت های پزشکی خبر داد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان، افزود: در این دوره افراد شرکت کننده با علائم بیماری آشنا شده و نحوه استفاده از کیت حفاظت شخصی و وسایل محافظتی، نحوه انتقال ایمن بیمار مشکوک و گندزدایی آمبولانس را فرا گرفتند.

وی به آمادگی پایگاه های اورژانس 115 در مقابله با موارد مشکوک پرداخت و ادامه داد: تمام تجهیزات مورد نیاز از قبیل کیت حفاظت شخصی، ماسک، دستکش، عینک محافظ و مواد ضد عفونی کننده برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس تهیه و در اختیار تمامی پایگاه های اورژانس قرار گرفته است.

قاسمی بهترین راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری را شستشوی مداوم دست ها با آب و صابون عنوان کرد و افزود: برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس، باید از تماس با افرادی که دچار علائم سرماخوردگی و آنفولانزا هستند، پرهیز شود؛ همچنین از دست دادن و روبوسی خودداری و در محل های عمومی از ماسک استفاده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها