موج
کدخبر : ۳۱۷۰۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317091

سفیر ایران در دانمارک:

سفیر ایران در دانمارک گفت: اصفهان می تواند در زمینه حقوق افراد دارای معلولیت با دانمارک همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، افسانه نادی پور دردیدار با شهردار اصفهان با اشاره به سابقه کاری خود در حوزه حقوق شهروندی در وزارت امور خارجه و فعالیت به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در حقوق شهروندی، اظهار کرد: با توجه به این تجربه می توان، با اصفهان همکاری هایی داشت.

وی بیان کرد: نحوه همکاری شهرداری ها در زمینه حقوق معلولان می تواند یکی از زمینه های مشترک همکاری باشد.

سفیر ایران در دانمارک سطح علمی دانشگاه های دانمارک را بالا ارزیابی کرد و گفت: شهر اصفهان می تواند در این زمینه هم با دانمارک همکاری داشته باشد.

وی خطاب به شهردار اصفهان افزود: با توجه به حضور من در دانمارک ، شما به عنوان یک اصفهانی در این کشور نماینده دارید.

ظرفیت اصفهانی های مقیم دانمارک در کشور به کار گرفته شود

رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه با حضور شما در سفارت ایران در دانمارک امیدواریم، مقدمه اتفاقات خوبی در حوزه بین الملل فراهم شود، گفت: با توجه به تحریم ها انتظار می رود بتوانیم با برقراری تعاملات شهری، برخی مسائل را از این طریق حل کنیم.

وی ادامه داد: طرح اصفهان 2020 در سال 2020 میلادی با فعال سازی ظرفیت های حوزه گردشگری و با معرفی هنرمندانی که از اصفهان در این عرصه فعالیت می کنند، سعی در احیای میراث ملموس و ناملموس شهر دارد که اجرای رویدادهای مرتبط مبتنی بر ظرفیت های شهر هم در این جهت خواهد بود.

نصیر ملت افزود: سفارت خانه های ایران می تواند پیام آوران کشور باشد تا با شروط راحت تر رابطه ای پایدار بین اصفهان و دانمارک ایجاد کنیم.

ملت اظهار کرد: حضور یک سفیر اصفهانی در دانمارک می تواند زمینه شناسایی اصفهانی های خارج از کشور در دانمارک را فراهم کند تا ارتباطی که بعضا بعد از مهاجرت با ایران قطع می شود، از سر گرفته شده و از ظرفیت های آنها استفاده شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر اصفهان ادامه داد: شهر اصفهان بهترین آثار را در حوزه صنایع دستی تولید می کند اما مکانیزمی برای ارائه آثار در خارج از کشور ندارد که وجود سفارت خانه، عرصه خوبی برای حوزه عرضه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها