موج
کدخبر : ۳۱۶۸۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316825

استاندار قم:

استاندار قم گفت: با فعالیت، تحرک و جهاد فعالان اقتصادی استان قم علاوه بر حفظ ظرفیت اشتغال تعدادی از واحدهای راکد هم به چرخه تولید بازگشته‌است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست درآیین افتتاح طرح‌های صنعتی قم درشهرک شکوهیه، با تاکید بر رویکرد استان درطرح های توسعه صنعتی اظهار کرد: از طرح توسعه‌ای واحدهای امتحان پس داده و موفق با تمام توان حمایت می‌کنم.

استاندار قم بیان کرد: سرمایه‌گذاری درطرح‌های توسعه‌ای به شدت در سطح استان قم مورد توصیه، حمایت و برخوردار از مشوق‌های بانکی است.

وی اظهار داشت:‌صنایع صادرات محور و ورود به بازارهای کشورهای همسایه در نقطه هدف سرمایه‌گذاری و حمایت استان قرار دارد.

وی گفت: تولیدکنندگان قمی نباید محدود به محیط تولید خود باشند بلکه باید با ایجاد یک ارتباط تعاملی در مسیر بازاریابی و ورود به بازارهای بین المللی حرکت کنند.

سرمست تصریح کرد: بسیاری از واحدهای صنعتی قم با اتکا به نسل جوان خلاق و ارتباط منسجم با شرکتهای دانش بنیان درحال شکل‌گیری و توسعه می‌باشند.

وی خاطرنشان کرد: قم در صنایع حوزه پتروشیمی از ظرفیت‌های اصلی کشور است اما مشکل تامین مواد در این صنعت همچنان ادامه دارد.

استاندار قم گفت: درصورتی که در تامین مواد اولیه واحدهای پنتروشیمی تفویض اختیارات لازم صورت بگیرد  آنها بر مبنای ظرفیت واقعی تولید مدیریت و توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: بازگشت واحدهای راکد در شرایط سخت تحریمی نکته مهمی است که قابل تفسیر برای اقتصاددانان می باشد.

سرمست اظهار کرد: شهرک‌های صنعتی قم نیاز اساسی در رابطه با تقویت زیرساخت برق و اعطای مشوق های سرمایه گذاری دارند.

وی یادآور شد: موقعیت استراتژیک قم متفاوت از تمام استانهای کشور است و شهرک‌های صنعتی استان می‌تواند به محلی برای جذب سرمایه گذاری‌های جدید و صنایع دارای محدودیت در تهران تبدیل شود.

وی اظهار کرد: در صورتی که وزارت صنعت ، معدن و تجارت برخی مشوق‌ها را به استان قم ارائه دهد، ظرفیت‌های صنعتی قم تا سال آینده به دو برابر افزایش می‌یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها