موج
کدخبر : ۳۱۶۸۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316803

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان کرمانشاه گفت: سلامت انتخابات، صیانت از رأی مردم و مشارکت حداکثری هدف اصلی در انتخابات اسفندماه است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، افشین کریمی در نشست توجیهی داوطلبین تأیید صلاحیت شده، بی‌طرفی و قانون‌مداری را برای مجریان انتخابات یک اصل مهم دانست و اظهار داشت: هدف غایی ما سلامت انتخابات، مشارکت حداکثری و صیانت از رأی مردم است و در این انتخابات با همدلی و همراهی اقتدار نظام را به نمایش خواهیم گذاشت.

وی از حضور گسترده مردم در پای صندوق رأی به‌عنوان موضوعی مهم سخن گفت و خاطرنشان ساخت: فرصت انتخاب بیشتر برای مردم سبب کارآمدی مطلوب می‌شود و تجربه انتخابات این موضوع را ثابت کرده است.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان کرمانشاه در ادامه گفت: همه داوطلبین از بینش و آگاهی لازم برخوردارند و دلسوز انقلاب و نظام هستند.

کریمی در ادامه ضمن اشاره به حقوق و تکالیف داوطلبین برخی مفاد قانونی را برای کاندیداهای حوزه‌های انتخابیه تبیین و تشریح کرد و گفت: آگاهی و آشنایی داوطلبین با قوانین موضوعی بسیار مهم است و با پایبندی به قانونی همگی لازم را برای برگزاری مناسب و شکوهمند انتخابات به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های استان داریم.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات تصریح کرد: همه نهادهای مجری و نظارتی گزارش تخلف‌های احتمالی داوطلبین را در سطح استان بررسی و بر اساس قانون برخوردهای لازم را انجام خواهند داد و دست‌اندرکاران نیز ضمن عمل به وظایف، حافظ رأی مردم خواهند بود.

 وی افزود: همکاری نزدیکی با ستاد پیشگیری داریم و به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ‌شده است که استفاده از امکانات دولتی برای کاندیداها ممنوع است، این اصل را اجرا خواهیم کرد و فرمانداران و دست‌اندرکاران نیز بر اساس اصل بی‌طرفی به وظایف عمل خواهند کرد.

کریمی به تأثیر شفافیت منابع مالی کاندیداها در برگزاری انتخابات سالم و افزایش سرمایه اجتماعی تأکید کرد و گفت: منابع مالی باید مشخص شود و در سامانه تحت وب نیز ثبت شود.

این مقام مسئول در حوزه بازرسی انتخابات استان افزود: این قول را خواهیم داد که به‌عنوان نماینده دولت با تمام توان به‌عنوان بی‌طرف از رأی مردم صیانت نماییم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها