موج
کدخبر : ۳۱۶۷۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316770

آیت الله سعیدی:

امام جمعه قم گفت: سربند یا حسین(ع) در جبهه برای رزمندگان باعث افتخار بود و امروز نیز نگهداری این روحیه در جامعه بسیار مهم است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در چهاردهمین یادواره ۶۰۰ شهید سادات استان قم ، اظهار کرد: امسال با شهادت سردار سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت راهپیمایی باشکوهی در ۲۲ بهمن خواهیم داشت و خون حاج قاسم به رگ‌های مردم منتقل می‌شود.

امام جمعه قم تصریح کرد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم بیش از تشییع پیکر این شهید باید حاضر شوند و در ادامه نیز باشکوه در انتخابات مجلس شرکت و با انتخاب شایستگان به‌نظام کمک کنند.

وی افزود: انتخاب دست شما مردم است و باید آن را درست انجام بدهید و نگذارید نفوذی‌ها وارد مجلس شوند و امور دست کسانی بیفتد که اشرافی‌گری، آنان را فراگرفته است.

وی در ادامه با اشاره به این‌که بعد از مبعوث شدن رسول اکرم(ص) گرایش مردم به دو عنوان ارزشی سیادت و شهادت افزایش پیدا کرد، اظهار کرد: پس از اسلام مردم با آشنایی با جایگاه رفیع خاندان عصمت و طهارت و همچنین برای دستیابی به مقام شهادت راه‌هایی را جستجو می‌کردند.

وی ادامه داد: برای سیادت تلاش می‌کردند از طریق وصلت با سادات گران‌قدر نسلی ازحضرت فاطمه زهرا(س) برای خودشان و فرزندانشان تهیه کنند و در فامیل و نسل خودشان از سادات معظم افرادی را قرار دهند.

امام‌جمعه قم ابزار کرد: برای رسیدن به مقام شامخ شهادت نیز از فرصت‌ها و راه‌هایی که منتهی به شهادت می‌شد استفاده کرده و خودشان را در این مسیر قرار می‌دادند.

سعیدی بیان کرد: در سیر زندگی شهید والامقام سپهبد سلیمانی و خاطراتی که از ایشان و هم‌رزمان ایشان بیان‌شده عنوان کردند برای این شهید والامقام انقلاب و انقلابی گری خط قرمز بود و بر روی آن اصرار داشت و استقبال وی از شهادت به تکرار نقل‌شده است و این سرباز اسلام و افسر رشید مکتب امام به‌کرات به سراغ افراد مختلف می‌رفت و از آن‌ها می‌خواست دعا کنند که به شهادت برسد.

وی گفت: با شکل‌گیری نظام الهی در این کشور شهادت هم رونق گرفت و امروز از دعای رایج مومنین ما این است که خدایا زندگی ما را عبادت و مرگ ما را شهادت قرار بده و این جز آرزوی ماست.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: موضوع شهادت در راستای ولایتمداری است که مومنین و محبین اهل‌بیت(ع) به این افتخار نائل می‌شوند؛ وقتی کسی مطیع خدا باشد دوست دارد آخرین مساله زندگی‌اش یعنی عاقبت بخیری شهادت باشد که بالاترین عاقبت بخیری است.

سعیدی با تاکید بر این‌که کسانی که در عصر غیبت امام زمان (عج) قرار گرفتند ولایتمداری‌شان در این زمان ارزش و شیرینی زیادی دارد، بیان کرد: ولایتمداری در طول تاریخ مسیر پر فراز و نشیبی طی کرده‌است ولی هیچ زمانی مانند امروز مردم دل در گرو ولایت نداشتند و این‌چنین به آن لبیک نگفته بودند.

وی با اشاره به این‌که جواب هل من ناصر امام حسین(ع) را در کربلا با تیر و شمشیر دادند، یادآور شد: شما امام حسین(ع) را ندیده‌اید و برای ایشان جان می‌دهید. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها