موج
کدخبر : ۳۱۶۷۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316764

تیم های کوهستان و امداد و نجات البرز درعملیات جستجو با همکاری راهداری و دهیاری دوروان موفق شدند ۱۰ نفر گرفتار در برف را نجات دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، رییس جمعیت هلال احمر کرج گفت: امدادگران البرز بامداد چهارشنبه سرنشینان پنج دستگاه خودرو را در جاده های کوهستانی و برفگیر دوروان شهرستان کرج نجات دادند.

سید فتح الله هاشمی نژاد افزود:  مسافران گرفتار در برف شب گذشته درمنطقه کوهستانی دوروان شهرستان کرج با تماس تلفنی از مرکز امداد رسانی هلال احمر کمک خواستند که تیم امدادی به اطراف روستاهای شمالی اعزام شد.

وی عنوان کرد:  تیم های کوهستان و امداد و نجات عملیات جستجو با همکاری راهداری و دهیاری دوروان موفق شدند ۱۰ نفر گرفتار در برف را نجات دهند.

هاشمی نژاد از مردم خواست با توجه به شرایط متغییر هوا در فصل زمستان از سفرهای غیر ضروری در محورهای کوهستانی مانند مسیر کرج - چالوس خودداری کنند.

رییس جمعیت هلال احمر کرج یادآورشد که هموطنان می توانند درصورت نیاز امدادی با سامانه ۱۱۲ هلال احمر البرز تماس حاصل کنند.

برهمین اساس تیم های امداد و نجات، کوهستان و سیلاب برای هرگونه حوادث احتمالی و کمک به آسیب دیدگان در پایگاه های کوهستانی شهرستان کرج استقرار دارند.

 افرادی که قصد کوهنوردی در مناطق کوهستانی را دارند ضمن همراه داشتن تجهیزات ایمنی کوهنوردی از افرادی که آشنا به منطقه هستند، کمک بگیرند.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها