موج
کدخبر : ۳۱۶۶۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316686

علی صالحی خبر داد؛

رئیس کل دادگستری هرمزگان با صدور حکمی از سوی رئیس سازمان زندان ها؛ مصطفی کیشانی فراهانی را به سمت مدیر کل جدید زندان های هرمزگان معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جلسه تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید اداره زندان ها و اقدامات تأمینی و امنیتی این استان، اعلام کرد: با صدور حکمی از سوی رئیس سازمان زندان ها؛ مصطفی کیشانی فراهانی به عنوان مدیر کل جدید زندان های استان هرمزگان منصوب شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تقدیر از خدمات علی استادی مدیر کل سابق زندان های هرمزگان اظهار داشت: مصطفی کیشانی مدیر کل جدید زندان های هرمزگان از مسئولان مجرب و دارای حسن شهرت سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی است که پیش از این معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان فارس بوده است.
 
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان ضمن اشاره به هدف تشکیل سازمان زندان ها، یعنی اصلاح، تربیت و اجتماعی کردن زندانیان، استقرار زندانبانی اسلامی را از جمله برکات انقلاب اسلامی و تغییر رویکرد در نظام زندانبانی و توجه ویژه به باز اجتماعی شدن و احیاء زندانیان را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد.
 
وی رعایت کامل حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان را ضروری دانست و تأکید کرد: افرادی با جرائم خرد و کم اهمیت به زندان معرفی نشوند و قضات استان استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را در موارد امکان پذیر، مد نظر قرار دهند، لذا هرمزگان ظرفیت بسیار خوبی در این خصوص دارد که می‌توان طبق آیین نامه موجود از این ظرفیت در کارهای عام المنفعه بهره گرفت.
 
رئیس کل دادگستری هرمزگان ضمن اشاره به سیاست های کلان دستگاه قضا مبنی بر حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری، تصریح کرد: با زندانی شدن سرپرست خانواده، نیروی کار مولد جامعه از بین می رود و مشکلات و معضلات اجتماعی فراوانی دامن گیر خانواده افراد زندانی می شود که برخی از این خانواده ها با مشکلات و آسیب های اجتماعی مواجه هستند که توجه ویژه مسئولین را می طلبد.
 
رئیس کل دادگستری هرمزگان بر دیدار چهره به چهره و هدفمند قضات با مددجویان تأکید کرد و اظهار داشت: این دیدار ها در مرحله اول در کاهش جمعیت کیفری بسیار تاثیر گذار هستند و در مراحل بعدی موجب آرامش روحی و روانی زندانیان و ارتقاء امنیت زندان ها خواهند شد.
 
صالحی به اهمیت کار مددکاران در زندان ها اشاره کرد و گفت: مددکاران پل ارتباطی با زندانیان و محاکم قضایی هستند و باید آگاهی جامع و کاملی از وضعیت زندانیان و قوانین و وظایف قانونی خود داشته باشند تا بتوانند گره ای از مشکلات زندانیان را باز کنند.
 
رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: هیچ کاری به اندازه برنامه های فرهنگی در اصلاح و تربیت زندانیان تأثیر گذار نیست و باید برنامه ریزی ویژه ای برای ارتقاء این فعالیت ها انجام داد.
 
صالحی همچنین خواستار تقویت شورا های حل اختلاف در زندان ها شد و ادامه داد؛ با تقویت کمی و کیفی شعب صلحی شورای حل اختلاف در زندان و بازداشتگاه‌های استان می‌توان کاهش جمعیت کیفری را رقم زد.
 
در ادامه این مراسم ، قهرمانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور تصریح کرد: ارائه آموزش های هدفمند با محوریت برنامه های قرآنی و فرهنگی زمینه بازگشت شرافتمندانه تعداد زیادی از زندانیان به جامعه را فراهم کرده است.
 
قهرمانی اصلاح و تربیت زندانیان را کاری دشوار دانست و ضمن اشاره به برنامه ریزی زندان های کشور در این خصوص، ادامه داد: امروزه زندان ها به کارگاه های بزرگ کار و مهارت آموزی و همچنین خودسازی و تزکیه نفس تبدیل شده اند و زندانیان تحت آموزش های شغلی، سواد آموزی، قرآنی و اخلاقی قرار گرفته اند.

همچنین علی استادی مدیرکل پیشین زندان های هرمزگان به ارائه عملکرد دو ساله خود در این استان پرداخت و گفت: در این مدت همه زندان ها و بازداشتگاه های استان به آشپزخانه صنعتی مجهز و زندان های فرسوده هم بازسازی شدند.

علی استادی افزود: بازسازی خانه های خانواده زندانیان، تقویت بهداشت و درمان در زندان ها، راه اندازی گروه صلح و سازش و اخذ رضایت تعدادی از زندانیان محکوم به قصاص، راه اندازی اندرزگاه قرآنی و مرکز مشاوره، اجرای طرح فیبرنوری و توجه ویژه به رفاه کارکنان از دیگر اقداماتی بود که در زندان های استان انجام شد.
 
مدیرکل جدید زندان های هرمزگان نیز توجه ویژه به منابع انسانی، تلاش در جهت هدفمند کردن کاهش جمعیت کیفری و تعامل بسیار خوب با مراجع قضایی را بخشی از برنامه های خود عنوان کرد.
 
مصطفی کیشانی ادامه داد: اهتمام ویژه ای به امور زندانیان و خانواده های آنان می شود و تحصیل فرزندان زندانیان هم از اولویت هایی است که دنبال می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها