موج
کدخبر : ۳۱۶۶۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316684

امین قصمی خبر داد:

مدیر عامل آبفای هرمزگان گفت: 17 پروژه آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر چهار هزار و 539 میلیارد ریال در دهه فجر امسال، به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنابر گزارش روابط عمومی آبفای هرمزگان، مدیر عامل این سازمان، طرح ملی آبرسانی از سد جگین به بشاگرد و افتتاح فاز دوم آب شیرین کن بندرعباس را به عنوان شاخص ترین پروژه های در دست اجرا معرفی کرد و افزود: با بهره برداری از فاز اول این طرح ملی، شهرستان سردشت و شش روستای مجاور از این خط انتقال به عنوان منبع اصلی تامین آب شرب با کیفیت بهره مند می شوند.

همچنین با بهره برداری از فاز دو آب شیرین کن، ظرفیت آن به 40 هزار مترمکعب در شبانه روز ارتقاء می یابد و تا پایان خرداد ماه 99، این پروژه با ظرفیت نهایی یکصد هزار متر مکعب در شبانه روز وارد مدار بهره برداری می شود.

پروژه اجرا، اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب در شهرهای بندرعباس, بیکاه, جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی در مجموع به طول 55.5 کیلومتر، اجرای خط انتقال آب شهرهای بندرعباس، زیارتعلی و سیریک به طول 36.8 کیلومتر ، احداث سه باب مخزن ذخیره آب در شهرهای بندرعباس، بستک و هرمز به حجم 5000 مترمکعب از جمله پروژه‌های قابل افتتاح در بخش آب است که در مجموع اعتباری بیش از چهار هزار و 319 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها هزینه شده است.

قصمی بیان کرد: همچنین در بخش فاضلاب نیز دو پروژه در مجموع با اعتبار 220 میلیارد ریال در این دهه به بهره‌برداری می‌رسد که این پروژه ها شامل؛ اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرهای بندرعباس و رودان است.

وی ضمن اشاره به حمایت مدیریت عالی استان و تلاش دو چندان متخصصان این صنعت، ادامه داد: طی ده ماهه گذشته پروژه های شاخصی نظیر؛ طرح انتقال آب از آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی به مخازن داماهی، طرح تامین آب رویدر، طرح تامین آب بستک و جناح از آب شیرین کن چارک، احداث تصفیه خانه فاضلاب میناب، احداث تاسیسات آبگیری اسکله سد جگین و طرح جمع آوری فاضلاب در بافت فرسوده شهر بندرعباس در مجموع با اعتباری بالغ بر پنج هزار و 630 میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی قابل توجهی در حال اجراست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها