موج
کدخبر : ۳۱۶۵۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316561

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: شهر کرج در محاصره انواع گسل‌ها است و باید همه سازمان‌ها در استان البرز کمک کنند، تا طرح زلزله شناسی و مقابله با زلزله در کلانشهر کرج به خوبی اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، محمدرضا فلاح نژاد، در همایش ریسک و تاب آوری شهر در مقابل زلزله عنوان کرد: تهیه و تدوین طرح مقابله با زلزله از سوی شهرداری‌های استان با وجود گسل  و ساختمان‌های در معرض خطر در اکثر نقاط البرز ضروری است.

وی با بیان اینکه طی این طرح، ریسک و تاب‌آوری شهری مناطق ۱۲ گانه کرج و فردیس در برابر زلزله بررسی شده است، گفت:  پیشنهاد می‌شود شهرداری و فرمانداری فردیس  اقدامات اجرایی مرتبط با بحران زلزله را در این شهرستان به عمل آورند.

فلاح‌نژاد با بیان این که الگوی مطالعات شهر کرج می‌تواند در سایر شهر‌های استان بومی سازی شود، افزود: همه ادارات در راستای تحقق این طرح اقدامات لازم در خصوص محافظت از شریان‌ها و تاسیسات خود را انجام دهند.

وی در ادامه گفت: اداراتی همچون هلال احمر، اورژانس، تبلیغات اسلامی، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و... باید خود را برای حوادث بحرانی مطابق با طرح فوق آماده کنند.

فلاح نژاد خطاب به شهرداری‌ها افزود: اقدامات و طراحی شهرداری کرج قابل الگوبرداری است و انتظار می‌رود سایر شهرداری‌ها از این طرح الگوبرداری کنند.

وی گفت: مشابه گسل‌های مختلفی که در شهر کرج شناسایی شده در سطح استان البرز وجود دارد.

فلاح نژاد با بیان اینکه مسیر گسل زلزله استان البرز از کلاک تا آبیک است، افزود: این گسل‌ها در قسمت‌های شمالی و جنوبی استان البرز نیز وجود دارد.

وی گفت: شهر کرج در محاصره انواع گسل‌ها است و باید همه سازمان‌ها در استان البرز کمک کنند، تا طرح زلزله شناسی در کلانشهر کرج به خوبی اجرایی شود.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: بررسی‌ها بیان می‌کند وقوع زلزله در البرز ۴۰ درصد ساختمان‌های معرض خطر را تخریب می‌کند از این رو مجموعه مدیریت شهری شهرداری‌ها باید به عنوان رئیس ستاد بحران شهر اقدامات اصولی را در برنامه‌ها داشته باشند.

وی افزود: اگر بحرانی در کرج رخ دهد، ایران کوچک به لحاظ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... طبعات گسترده کشوری خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها