موج
کدخبر : ۳۱۶۳۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316393

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان:

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان گفت: ارزیابی سازمانی برکات خوبی برای شهر و شهروندان دارد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا صادقیان در اولین فرآیند جشنواره ارزیابی تعالی سازمانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهرداری اصفهان سال گذشته برای نخستین بار در ارزیابی ملی تعالی سازمانی شرکت کرد و امسال برای دومین بار در آن شرکت می کند، اظهار کرد: کاری که هم اکنون در شهرداری اصفهان در بحث تعالی سازمانی صورت گرفته برای نخستین بار است زیرا اعتقاد داریم مردم و شهروندان متعالی نیاز به مدیریت شهری متعالی دارند.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم در شهرداری اصفهان به صورت مرتب ارزیابی داشته باشیم و بهبود را هر روز بهتر از دیروز و به صورت همه روزه تجربه کنیم ارزیابانی را با کمک و همراهی ارزیابان بیرون از سیستم، تربیت کردیم و آموزش دادیم که مدل بسیار خوبی بود.

صادقیان ادامه داد: سال گذشته به عنوان نخستین شهرداری کشور در مدل ارزیابی کشوری حضور پیدا کردیم که این موضوع شجاعت شهرداری اصفهان را می طلبید و جای تقدیر از شهردار اصفهان و شورای شهر دارد؛ امیدوارم برکات کاری که آغاز شده در آینده به مردم و شهروندان عزیز برسد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان تاکید کرد: تا زمانی که ارزیابی خوبی از عملکرد خودمان در شهرداری نداشته باشیم نمی توانیم نتایج خوبی را برای مردم و سازمان ها رقم بزنیم.

تعالی سازمانی، مبتنی بر دانش گرایی و نوآوری است

شهردار اصفهان نیز در این مراسم گفت: شهرداری اصفهان با جسارت بالا به موضوع تعالی سازمانی ورود کرد. این انتخاب، هدفی است که می تواند این سازمان را به سوی نتایج مطلوب که همان رضایت مردم و ارباب رجوع است، سوق دهد.

قدرت اله نوروزی اظهار داشت: تعالی واژه ای زیبا و هدف همه ادیان است.

وی تعالی را مبتنی بر دانش گرایی و نوآوری دانست و افزود: تا زمانی که یک دستگاه نوآور، دانش گرا و مبتنی بر اصول علمی حرکت نکند نمی تواند در مسیر تعالی حرکت داشته باشد.

شهردار اصفهان ادامه داد: مدل جهانی تعالی هدف را سنجیده و به ما می گوید باید در چه مسیری حرکت کنیم، این مدل قصد دارد بگوید در مسیر باید چگونه حرکت کرد تا به تعالی دسترسی پیدا کرد.

قدرت اله نوروزی با بیان اینکه از ابتدای آغاز به کارمان در شهرداری اصفهان برنامه ای سنجش پذیر را ارائه کردیم، اضافه کرد: شهرداری اصفهان در حدود یکسال و نیم پیش در شانزدهمین دوره تعالی سازمانی شرکت کرد و در واقع به زیر تیغ ارزیابی سازمانی رفت تا نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کند که البته در این دوره موفق به دریافت جایزه نیز شد و شهرداری اصفهان به عنوان نخستین شهرداری کشور بود که چنین کاری را آغاز کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها