موج
کدخبر : ۳۱۶۳۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316331

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

محمود رضا مرادی گفت: بیماری کرونا درمانی ندارد اما 80 درصد از مبتلایان با حمایت‌های درمانی بهبودیافته‌اند، باوجوداین ویروس کرونا با روبوسی و دست دادن به‌سرعت منقل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه کرونا خطرناک‌تر از آنفلوانزا نیست، ابراز داشت: ویروس کرونا که در چین شناسایی‌شده است به این دلیل بسیار نگران‌کننده است که نسبت به دیگر بیماری‌های دیگر به سبب سرعت انتقال، از  شیوع بالای برخوردار است.

وی تأکید کرد: کرونا به دسته‌ای از بیماری‌ها گفته می‌شود که پیش‌ازاین نیز وجود داشتند و از سرماخوردگی ساده تا بیماری‌های مرس و سارس را شامل می‌شوند و بر اساس مطالعاتی که تاکنون انجام‌شده این بیماری خطرناک‌تر از آنفلوانزا نیست.

مرادی تصریح کرد: به‌واسطه شباهت بسیار زیاد علائم کرونا با سرماخوردگی به‌طورقطع نمی‌توان جلوی ورود و یا شیوع این بیماری را علی‌رغم مراقبت‌های ویژه در مرزهای استان کرمانشاه گرفت اما با نهادینه کردن فرهنگ عدم روبوسی و حتی دست دادن در موقع ملاقات‌های عمومی تا حد بسیار زیادی می‌توان از انتقال ویروس کرونا جلوگیری کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها