موج
کدخبر : ۳۱۶۲۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316234

طی 2 سال اخیر انجام شد؛

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط ‌زیست فولاد مبارکه از اجرای بیش از 20 پروژۀ زیست‌محیطی طی 2 سال اخیر در شرکت فولاد مبارکه اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسین مدرسی‌فر گفت: به‌منظور تحقق هرچه بیشتر اهداف فولاد مبارکه در توسعۀ متوازن و ارتقای دستاوردهای زیست‌محیطی طی 2 سال اخیر بیش از 20 پروژۀ زیست‌محیطی در این شرکت با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 2 هزار میلیارد ریال و 18 میلیون یورو عملیاتی شده است.

وی افزود: این شرکت با تولید حدود نیمی از تولید فولاد کشور، همواره توسعۀ متوازن را به‌موازات افزایش ظرفیت تولید در دستور کار خود داشته و در حوزۀ محیط‌زیست نیز به‌عنوان اولویت شرکت و مطابق با شاخص‌ها و استانداردهای بین‌المللی، سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام داده است.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت فولاد مبارکه با تأکید بر این‌که فولاد مبارکه به‌عنوان اولین مجتمع بزرگ صنعتی کشور در سال 1376 موفق به اخذ گواهی بین‌المللی ISO 14000  شد، گفت: شرکت فولاد مبارکه از سال 1389 علاوه‌بر عضویت در برنامۀ پایش گازهای گلخانه‌ای انجمن جهانی فولاد، برندۀ جایزۀ انجمن جهانی انرژی، مدیریت سبز اروپا، مدیریت انرژی و مدیریت پسماند شده است.

مدرسی‌فر تأکید کرد: شرکت فولاد مبارکه اهداف کلان حوزۀ زیست محیطی شرکت را به این شرح ترسیم کرده است: کاهش مصرف منابع آب و انرژی؛ کاهش مصرف آلاینده‌ها و جایگزینی مواد مخرب محیط‌زیست؛ حفظ و نگهداری فضای سبز موجود؛ کاهش تولید، تفکیک و بازیافت ضایعات و حرکت به‌سوی صنعت پاک؛ همکاری و تعامل با سازمان‌ها، تشکل‌ها و مراجع نظارتی جهت مشارکت در فرهنگ‌سازی عمومی کنترل‌های زیست‌محیطی به‌عنوان بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی شرکت؛ اجرای پروژه‌های متعدد به‌منظور کاهش حداکثری مصرف آب و دست‌یابی به رکورد کمترین میزان مصرف آب به ازای هر تن تولید در سال 1397 (2.7 مترمکعب برتن تولید).

وی خاطرنشان کرد: از بدو تأسیس این شرکت راهبردهای اساسی در بخش محیط‌زیست ترسیم شده است. به همین منظور سرمایه‌گذاری مناسب در به‌کارگیری تجهیزات به‌روز به‌منظور بهبود شرایط زیست‌محیطی خطوط تولید صورت گرفته و در اهداف سالانه شرکت، شاخص‌ها و مباحث زیست‌محیطی تدوین‌ و به‌صورت آبشاری توزیع و عملیاتی شده‌اند. ضمن این‌که تدوین برنامه‌ها و اهداف واحدها با در نظر گرفتن اولویت‌های زیست‌محیطی انجام گرفته است.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط‌ زیست شرکت فولاد مبارکه با بیان این‌که تاکنون تجارب و دستاوردهای زیست‌محیطی فولاد مبارکه به‌خوبی با سایر شرکت‌های مشابه شرکت به اشتراک گذاشته شده است، گفت: در ادامۀ این رویکرد، فولاد مبارکه همچنان آمادۀ هرگونه همکاری با این عزیزان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها