موج
کدخبر : ۳۱۶۲۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316204

استاندار اصفهان خبر داد:

استاندار اصفهان ازافتتاح 1826 پروژه با هزینه 2 هزار و 575 میلیارد تومان در دهه فجر در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی همزمان با آغاز چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تبریک دهه فجر در جمع اصحاب رسانه گفت: در دهه مبارک فجر امسال 1826 پروژه با هزینه 2 هزار و 575 میلیارد تومان در  استان اصفهان افتتاح می‌شود که از این رقم 1136 میلیارد مربوط به بخش خصوصی است.

وی بیان داشت: 59 پروژه با اعتباری بالغ بر8 میلیارد تومان می‌باشد که در دهه فجر امسال افتتاح می شود و بیشترین پروژه‌ها مربوط به اصفهان است.

رضایی افزود: درسال جاری 375 پروژه در بخش میراث و گردشگری با بیش از 11.5 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده  است.

مقام ارشد استان اضافه کرد: 60 پروژه در دهه فجر امسال با 360 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال افتتاح است و 4 پروژه با 320 میلیارد تومان بودجه نیز کلنگ‌زنی شده است.

وی اظهار کرد: در 10 ماهه نخست سال جاری ۳۳۰ هزار گردشگر از اصفهان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته۲۰ درصد رشد داشته است.

استاندار اصفهان با اشاره به صادرات استان گفت: در 10 ماهه امسال استان اصفهان با وجود تحریم ها رتبه پنج صادرات در کشور را داشته است.

وی ادامه داد: بالغ بر ۶ میلیون و ۷۷ هزار تن به ارزش دومیلیارد و ۲۲۱ میلیون دلار و از لحاظ وزنی با رشد ۴۸ درصد و از لحاظ ارزشی با رشد ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته صادرات داشته است.

عباس رضایی بیان داشت: 95 درصد از محصولات صادراتی دراستان اصفهان محصولات ساخته شده و فرآوری شده واحدهای تولیدی استان اصفهان می باشد.

استاندار اصفهان افزود: در استان اصفهان 300 هزار دانشجو در 165 مرکز علمی و دانشگاهی استان اصفهان با بیش از 6 هزار و 244 عضو هیات علمی در دانشگاه های مختلف استان مشغول به تحصیل هستند.

مقام ارشد استان تصریح کرد: همچنین اصفهان با 2 هزار و 800 نخبه و 4 هزار 577 شرکت دانش‌بنیان بعد از تهران رتبه دوم را دارا می باشد.

افتتاح تونل سوم کوهرنگ تا پایان بهمن ماه 98

عباس رضایی با اشاره به پیشرفت 43 درصدی سد سوم کوهرنگ گفت: پروژه تونل سوم کوهرنگ تا پایان بهمن ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: با افتتاح تونل سوم کوهرنگ در فروردین‌ماه سال  99 می توان بین 40 تا 60 میلیون مترمکعب آب از طریق تونل به زاینده‌رود پمپاژ کرد. همچنین سد سوم کوهرنگ نیز تاکنون 43 درصد پیشرفت داشته است.

استاندار اصفهان در خصوص اقدامات صورت گرفته برای سد سوم کوهرنگ گفت: 450 هزار متر مکعب خاک‌برداری شده و 150 هزار متر مکعب دیگر مانده که در حال خاک‌برداری است که به زودی به اتمام خواهد رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها