موج
کدخبر : ۳۱۵۹۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315907

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا:

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا با تاکید بر کارآمدی و اثربخشی نظام متکی بر ولایت فقیه گفت: حوزه های علمیه در مسیر تبیین و معرفی کارآمدی های ولایت فقیه گام بردارند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن اختری در بزرگداشت پنجاهمین سال تدریس ولایت فقیه توسط امام خمینی در حوزه علمیه نجف، در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم بیان کرد: کارآمدی ولایت فقیه در پیشرفت های تکنولوژی های روز در ایران کاملا مشخص است.

وی خاطرنشان کرد: کارآمدی انقلاب و اسلام در مساله علم و تکنیک نامحدود است و همین کارآمدی علمی و تکنولوژی اسلام و انقلاب است که آمریکا و ایادی آنها را در هراس و واهمه قرار داده است.

اختری گفت: قدرت بازدارندگی ایران به برکت انقلاب اسلامی به جایی رسیده که اسرائیل از ترس جمهوری اسلامی قدرت تعرض خود را از دست داده است.

وی تصریح کرد: به دلیل عدم تبیین درست و کامل مساله ولایت فقیه همچنان در بین برخی از طلاب حوزه های علمیه نسبت به این مساله شبهه وجود دارد.

اختری اضافه کرد: مساله ولایت فقیه همچنان در بین حوزه های علمیه و در سطح جامعه به درستی تبیین نشده است.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل حکومت اسلامی از چند قرن گذشته همواره توسط علمای برجسته شیعی و اهل سنت به دنبال تشکیل حکمرانی اسلامی بودند.

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا تصریح کرد: در این بین امام خمینی(ره) مبانی فقهی و سیاسی را در یک دیگر جمع و نظام مبتنی بر ولایت فقیه را طراحی کرد.

اختری افزود: تبعید امام راحل به کشور عراق توطئه آمریکا و رژیم طاغوت بود و دست داشتن آمریکا در این مساله به هیچ وجه اغراق نیست.

وی یادآور شد: هدف از تبعید امام راحل به شهر نجف در انزوا قرار دادن امام خمینی(ره) در بین علمای مخالف تشکیل حکومت در سطح حوزه های علمیه نجف اشرف بود.

وی ابراز کرد: دور کردن حوزه های علمیه از شهر قم و سوق دادن طلاب به کشور عراق و حوزه نجف از سیاست های رژیم پهلوی بود.

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا اضافه کرد: جایگاه امروز رهبری معظم انقلاب همان جایگاهی است که امام راحل در ابتدای انقلاب داشت و در این شرایط باید پشتیبانی از اصل ولایت فقیه ادامه پیدا کند.

اختری تصریح کرد: امام راحل همیشه به شاگردان خود تاکید می کرد که اسلام به جز فردی حجم انبوهی از احکام سیاسی و اجتماعی دارد و در صورتی که مردم با این احکام آشنا شوند به صورت خودجوش به دنبال تشکیل حکومت می روند.

وی بیان داشت: نعمت و موهبتی که خداوند به امام راحل کرد به هیچ یک از علمای اسلام بعد از دوران امام جعفر صادق(ع) نکرده بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها