موج
کدخبر : ۳۱۵۴۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315498

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه از پیگیری و رسیدگی به 39 مورد شکایت مردمی طی یک ماه گذشته توسط واحد رسیدگی به شکایات این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سجاد سلیمانی گفت: از این تعداد شکایت مردمی که توسط سازمان تاکسیرانی کرمانشاه پیگیری شده است، 31 مورد مربوط به تاکسی، 5 مورد مربوط به عدم پرداخت اقساط بانکی و 7 مورد شکایت قضائی بوده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح برخورد و شناسایی رانندگان فاقد پروانه معتبر نیز افزود: به‌منظور جلب اطمینان همشهریان و والدین در خصوص رفت‌وآمد دانش آموزان در سفرهای درون‌شهری، گشت‌های بازرسی سازمان تاکسیرانی کرمانشاه جهت نظارت بر کار رانندگان در نظر گرفته‌شده است.

سلیمانی تصریح کرد: در این راستا در دی‌ماه سال جاری، 52 دستگاه خودرو توقیف و اعمال قانون شده‌اند که از این تعداد 28 دستگاه تاکسی فاقد پروانه معتبر،13 دستگاه سرویس مدارس فاقد مجوز و 11 دستگاه خودرو مسافربر شخصی غیرمجاز بوده‌اند که طبق مقررات، برخورد لازم صورت گرفته است.

وی ضمن تشکر از کلیه همشهریان که در مسافرت‌های درون‌شهری صرفاً از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند، از شهروندان خواست تا با ارائه پیشنهاد‌ها و انتقادات خود از طریق شماره تلفن‌های 133، 38246565 و یا سامانه پیام کوتاه 30001815 سازمان تاکسیرانی کرمانشاه را در راستای ارائه خدمات حمل‌ونقل عمومی یاری نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها