موج
کدخبر : ۳۱۵۳۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315396

علی رحمتی خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای استان اردبیل گفت: طبق آمار اعلام شده از سوی پایانه مرزی بیله سوار تا بهمن ماه سال جاری شاهد افزایش صادرات کالای ایرانی به کشورهای نظیر جمهوری آذربایجان،روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رحمتی مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای استان اردبیل امروز در بازید از پایانه مرزی بیله سوار با اشاره به افزایش صادرات کالاهای ایرانی در 10 ماه گذشته سال جاری گفت: طبق آمار اعلام شده از سوی پایانه مرزی بیله سوار تا بهمن ماه سال جاری  شاهد افزایش صادرات کالای ایرانی به کشورهای نظیر جمهوری آذربایجان،روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز هستیم.

 وی ادامه داد: در۱۰ ماه گذشته بیش از ۳۷۳ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار صادر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان عمده کالاهای صادراتی را کاشی، شیشه، پروفیل، نمک، قیر، سنگ ساختمانی و سیب‌زمینی عنوان کرد و گفت: از این میزان صادرات ۳۳۳ هزار تن کالا توسط ۱۵ هزار و ۱۶۰ دستگاه کامیون ایرانی و ۳۹ هزار و ۷۳۹ تن کالا نیز توسط هزار و ۷۱۷ دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج شده است.

پایانه مرزی بیله‌سوار را جزء ۵ پایانه برتر کشور

رحمتی با اشاره به این‌که در مدت یاد شده ۱۲۳ هزار تن کالا توسط ۵ هزار و ۱۵۵ دستگاه کامیون از مرز بیله‌سوار ترانزیت خروجی شده است تصریح کرد: از این مقدار ۲ درصد توسط کامیون ایرانی، ۹۵ درصد توسط کامیون گرجی و ۳درصد نیز توسط کامیون ترکی به کشورهای مختلف ترانزیت خروجی شده است.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل پایانه مرزی بیله‌سوار را جزء ۵ پایانه برتر کشور دانست و گفت: وضعیت حمل و نقل و صادرات کالا عادی و روان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها