موج
کدخبر : ۳۱۵۳۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315381

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در نشست توسعه سرمایه‌گذاری کرمانشاه گفت: از مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل بانک‌ها در مرکز انتظار داریم که بیش از گذشته از طرح‌های صنعتی و تولیدی استان حمایت و پشتیبانی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در حضور مدیرکل دفتر جذب سرمایه‌گذاری و تأمین منابع وزارت صنعت معدن و تجارت، ابراز داشت: ارتباط بیشتر بانک‌های مرکز و ملی با استان کرمانشاه زمینه‌ساز تسهیل هر چه بیشتر سرمایه‌گذاری در کرمانشاه خواهد بود.

بازوند خواستار حمایت بیشتر از طرح‌های صنعتی و تولیدی کرمانشاه از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت شد و گفت: و چنانچه طرحی که در جلسه ستاد تسهیل استان به تصویب رسیده و برای بررسی به مرکز ارجاع داده می‌شود امید است که جهت سرمایه‌گذاری در استان با این‌گونه طرح‌ها نیز مساعدت بیشتری به عمل آید.

وی تصریح کرد: طی دو سال گذشته شاهد موفقیت‌های مختلفی ازجمله کاهش نرخ بیکاری، افزایش جذب سرمایه‌گذاری، افزایش میزان نرخ مشارکت مردم و همچنین افزایش انگیزه جهت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اقتصادی استان بوده‌ایم و درمجموع شرایط امیدوارکننده‌ای پیش روی استان است.

بازوند تأکید کرد: با توجه به مشکلات بیکاری استان، ضرورت دارد که مدیران عامل بانک‌ها در مرکز، همکاری بیشتری جهت تسهیل و رفع موانع تولید با کرمانشاه داشته باشند.

مقام عالی استان ادامه داد: برای حل سریع‌تر مسائل اقتصادی و مشکل بیکاری ضرورت دارد که اختیارات بیشتری به بانک‌های استان داده شود تا با جدیت بیشتری مشکلات پیش رو حل شوند.

وی همچنین با اشاره به نرخ بیکاری استان اظهار داشت: واقعاً یکی از مشکلات جدی استان بحث بیکاری است و برای حل این مشکل به سرمایه‌گذاری حدود 10 هزار میلیارد تومان نیاز داریم تا به نرخ میانگین کشوری برسیم لذا این سرمایه‌گذاری باید با حمایت وزارتخانه‌ها ازجمله وزارتخانه صمت محقق شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه به موفقیت‌های حاصل‌شده طی دو سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت: هرچند هنوز با مشکلات مواجه هستیم اما طی دو سال گذشته شاهد موفقیت‌های مختلفی ازجمله کاهش نرخ بیکاری، افزایش جذب سرمایه‌گذاری، افزایش میزان نرخ مشارکت مردم و همچنین افزایش انگیزه جهت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اقتصادی استان بوده‌ایم و درمجموع شرایط امیدوارکننده‌ای پیش روی استان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها