موج
کدخبر : ۳۱۵۲۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315294

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب را مورد تاکید قرار داد و گفت: بدنبال تربیت نسلی صرفه‌جو هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در نشست آموزشی و توجیهی«یازدهمین جشنواره فرهنگی فراگیری نخستین واژه؛ آب»، نقش معلمان را در پیشرفت و سعادت جامعه مهم دانست و گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته مهم‌ترین عامل پیشرفت در هر جامعه‌ای رشد انسانی و درک اجتماعی است که این مهم در آموزش و پرورش رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه شیوه درست زندگی موجب پیشرفت خواهد شد، اظهار داشت: باید عادات و رفتارهای صحیح زندگی را از دوران ابتدایی به دانش‌آموزان آموزش دهیم تا این رفتارها به مرور در آن‌ها شکل بگیرد که در این زمینه نقش معلمان بسیار برجسته است.

علی جان صادق پور با اشاره به کمبود آب در شهر کویری قم خاطرنشان کرد: درصد کمی از آب مورد نیاز قم از داخل استان تأمین می‌شود و مابقی آن را باید از استان‌های دیگر و فاصله‌ای دور و با هزینه سنگین به استان انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه از دوران ابتدایی باید دانش‌آموزان با اهمیت آب و نحوه صحیح استفاده از این مایع حیاتی را فرابگیرد، ابراز داشت: در همین راستا شرکت آب و فاضلاب استان برنامه‌های آموزشی و ترویجی را با همکاری صمیمانه آموزش و پرورش، مدیران و معلمان در مدارس سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به کاهش سرانه مصرف آب در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: بخشی از این کاهش سرانه مصرف نتیجه آموزش‌های مصرف بهینه آب است که در حوزه‌های مختلف به ویژه مدارس انجام می‌شود.

وی بر لزوم توسعه کمی و کیفی آموزش‌های فرهنگی و ترویجی تأکید و تصریح کرد: امیدواریم با همکاری متعهدانه مدیران و معلمان عزیز این آموزش‌ها به نسل آینده منتقل شود تا بتوانیم نسلی صرفه‌جو پرورش دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها