موج
کدخبر : ۳۱۵۲۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315271

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: عده‌ای بدو ن هیچ دانشی در حوزه طب، بنام اسلام در این عرصه برای خود دکان باز کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر اظهار کرد: سوزاندن کتاب مرجع پزشکی هاریسون توسط یک فرد مدعی طب اسلامی نشان‌دهنده اوج، کم‌خردی و ساده‌لوحی است.

وی در این زمینه افزود: متاسفانه این اتفاق توسط یک فردی که از لباس مقدس روحانیت سوء استفاده می‌کند، انجام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اضافه کرد: افرادی دراین عرصه هستند که با بی‌سوادی از علم طب، برای خود دکان بازکرده و این دکان نه از جنس علم و دین، بلکه از جنس سفیهانه است.

وی گفت: دخالت درامور پزشکی از دیدگاه علما و مراجع عظام تقلید و همچنین از دیدگاه قانون، امری غیرشرعی و غیرقانونی است و کسی حق مداخله دراین امور را ندارد.

قدیر افزود: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و دادگاه ویژه روحانیت بعد از این اقدام شنیع و ناهنجار، به‌سرعت وارد عمل شده و موضع‌گیری کردند که ضمن قدردانی از آن‌ها، خواستار برخورد جدی با این اقدام مجرمانه هستیم.

سوزاندن یکی از کتاب‌های کلیدی پزشکی - کتاب هریسون  - توسط یکی از مروجان مشهور طب سنتی - یا آن‌طور که خودش مدعی است طب اسلامی -  که در سال‌های اخیر فعالیت زیادی هم داشته است، واکنش‌های گسترده‌ای را در جامعه دانشگاهی و حوزه‌های علمیه به دنبال داشت؛ عباس تبریزیان از جمله مخالفان پزشکی مدرن با این کار نمادین بار دیگر موضوع تقابل یا مواجهه باورهای سنتی با پزشکی مدرن را در کانون مباحث روز خبری مطرح کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها